Wiadomości z Bytomia

Fundacja PETRALANA przekazała generatory prądu szkołom z Drohobycza

  • Dodano: 2022-11-22 11:30

Fundacja PETRALANA przekazała szkołom z Drohobycza 12 agregatów prądotwórczych o łącznej mocy 39 kW. Sprzęt pomoże w funkcjonowaniu szkół w mieście partnerskim Bytomia.

Fundacja PETRALANA dzięki wsparciu mieszkańców i lokalnych przedsiębiorców od samego początku wojny prowadzi zbiórkę dla Ukrainy i z wpłacanych środków finansuje zakup najpotrzebniejszych artykułów zgłaszanych przez miasta partnerskie Bytomia - Drohobycz i Żytomierz.

12 agregatów dla szkół

Do placówek oświatowych w Drohobyczu trafiło 12 agregatów prądotwórczych o łącznej mocy 39 kW. Urządzenia pozwolą na prowadzenie lekcji i funkcjonowanie szkół w gminie w trakcie zbliżającej się zimy, w sytuacji, gdy wojska rosyjskie niszczą ukraińską infrastrukturę energetyczną. Zakup urządzeń został sfinansowany przez Fundację PETRALANA, dzięki wsparciu firmy FORTUM.

Wielowymiarowa pomoc

Zakup generatorów prądu to nie pierwsze działanie wspierające osoby dotknięte wojną w Ukrainie.

Wśród najważniejszych działań Fundacji PETRALANA warto wymienić organizację zbiórki na ambulans w pierwszych dniach wojny, zakup ładowarek solarnych dla ukraińskich żołnierzy z Żytomierza, zakup sprzętu AGD i przekazanie władzom Drohobycza materiałów potrzebnych do budowy lokali mieszkalnych - wylicza Wojciech Greczkowicz, prezes Fundacji PETRALANA.

Zbiórka nadal trwa

Cały czas trwa także zbiórka pieniędzy na rzecz osób dotkniętych wojną. Wpłat można dokonywać na konto Fundacji PETRALANA w PKO Banku Polskim: 25 1020 2313 0000 3802 0531 2709 z dopiskiem „Pomoc Ukrainie”.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również