Wiadomości z Bytomia

Finał bytomskiego regrantingu

  • Dodano: 2020-10-07 14:15

Dwadzieścia trzy projekty otrzymają wsparcie finansowe w ramach regrantingu. Zainteresowanie mikrodotacjami było tak duże, że całe dofinansowanie zostanie rozdzielone już w pierwszym etapie.

Centrum Organizacji Pozarządowych – Lokal w Bytomiu, które jest operatorem regrantingu, otrzymało czterdzieści pięć wniosków. Mieszkańcy zgłosili projekty społeczne oraz inwestycyjne. Na działania społeczne maksymalna kwota dotacji to 2,5 tys. zł, natomiast na działania inwestycyjne 5 tys. zł. W sumie do rozdysponowania jest 80 tys. zł.

Członkowie komisji konkursowej wybrali 23 projekty.

– Bytomianie bardzo pozytywnie nas zaskoczyli. Nie spodziewaliśmy się, że zainteresowanie regrantingiem będzie tak duże. Projekty, które wybraliśmy, są zróżnicowane. Wśród nich są m.in. akcje związane z wykonaniem mozaik, nasadzeniami drzew, rewitalizacją podwórka. Tegoroczny konkurs pokazał po raz kolejny, że bytomianie potrafią się zjednoczyć i wspólnie działać dla dobra lokalnej społeczności – mówi Ewa Śliwoń ze Stowarzyszenie Manuffaktura, które jest jednym z operatorów regrantingu.

- Regranting zakończył się już na pierwszym etapie, cała pula środków zostanie rozdysponowana. W przyszłym tygodniu planujemy podpisywanie umów i wypłacanie dotacji. Jest jeszcze długa lista rezerwowa. Projekty z tej listy mogą otrzymać wsparcie tylko wtedy, kiedy ktoś z listy głównej zrezygnuje z dotacji lub nie spełni wymagań formalnych – tłumaczy Ewa Śliwoń.

Organizatorem konkursu na mikrodotacje w ramach Bytomskiego Funduszu Regrantingowego jest Miasto Bytom. Konkurs organizowany jest w celu utrzymania trwałości projektu „Koncepcja projektu pilotażowego w zakresie rewitalizacji dla miasta Bytomia. Bytom Odnowa – innowacyjne projekty mieszkaniowe i rozwój inicjatyw społecznych”. Operatorem regrantingu są Stowarzyszenie Manuffaktura i Fundacja Inqubator Teatralny, które prowadzą razem Centrum Organizacji Pozarządowych – Lokal w Bytomiu.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również