Wiadomości z Bytomia

Fałszywy syn wyłudził pieniądze od 73-latki

  • Dodano: 2018-08-17 11:15

Bytomscy stróże prawa poszukują oszusta, która podając się za syna 73-latki wyłudził od niej pieniądze i złotą biżuterię. Jego łupem padło 15 tysięcy złotych i złoto. Bytomska Policja apeluje o rozwagę. Nie dajmy się oszukać!

Do zdarzenia doszło we wtorek. Z mieszkającą przy ulicy Fałata seniorką skontaktował się telefonicznie mężczyzna. Rozmówca przedstawił się jako syn 73-latki. Wyjaśnił kobiecie, że jest na urlopie za granicą, ma kłopoty i potrzebuje pieniądze. Nieznajomy polecił kobiecie, by przygotowała gotówkę i złoto w kopercie i przekazała mężczyźnie, który przyjdzie do niej. Po kilkunastu minutach do seniorki przyszedł nieznany jej mężczyzna a kobieta wykonała polecenie rzekomego syna i przekazała mu 15 tysięcy złotych oraz złotą biżuterię.

Pamiętajmy!!! Nigdy nie przekazujmy pieniędzy obcym osobom. Zweryfikujmy opowiedzianą nam historię i oddzwońmy do osoby, która niby potrzebuje naszej pomocy. Takie sprawdzenie tylko upewni nas, że nie padniemy ofiarą oszustów. Również pamiętajmy, że policjanci nigdy nie proszą o przelanie pieniędzy na konto lub przekazanie im osobiście gotówki. Mając taki przypadek natychmiast udajmy się do najbliższej jednostki Policji, informując o takim zdarzeniu.


Źródło: KMP Bytom

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również