Wiadomości z Bytomia

Fałszywi pracownicy wodociągów. Policja ostrzega!

  • Dodano: 2019-03-14 08:45, aktualizacja: 2019-03-14 09:52

Bytomscy stróże prawa poszukują mężczyzny i kobiety, którzy przedwczoraj podając się za pracowników wodociągów okradli 81-latkę. Złodzieje około 12.00 przyszli do mieszkania przy ul. Tuwima. Ich łupem padło ok 15 tysięcy złotych. Grozi złodziejom teraz do 5 lat więzienia.

Przebieg zdarzenia


Z ustaleń wynika, że przedwczoraj około 12.00 do mieszkania 81-latki przy ulicy Tuwima przyszedł mężczyzna wraz z kobietą. Przedstawili się jako pracownicy wodociągów. Nieznajomi poinformowali, że sprawdzają stany liczników wody. Mężczyzna zajął seniorkę rozmową a kobieta miała sprawdzać stan liczników. Po chwili rzekomi pracownicy wodociągów opuścili mieszkanie. Po ich wyjściu kobieta zorientowała się, że z mebli zniknęły jej pieniądze. Bytomianka straciła około 15 tysięcy złotych. Teraz stróże prawa poszukują złodziei, którym grozi do 5 lat więzienia.

Kolejny raz policja apeluje aby uważać kogo wpuszczamy do domu. Jeżeli już kogoś obcego wpuścimy to bądźmy ostrożni i wzmóżmy czujność. Pamiętajmy aby zamknąć drzwi na zamek za osobą, którą już wpuściliśmy do domu i pod żadnym pozorem nie zostawiamy takich osób samych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również