Wiadomości z Bytomia

Fałszywi pracownicy wodociągów. Policja ostrzega!

  • Dodano: 2019-03-14 08:45, aktualizacja: 2019-03-14 09:52

Bytomscy stróże prawa poszukują mężczyzny i kobiety, którzy przedwczoraj podając się za pracowników wodociągów okradli 81-latkę. Złodzieje około 12.00 przyszli do mieszkania przy ul. Tuwima. Ich łupem padło ok 15 tysięcy złotych. Grozi złodziejom teraz do 5 lat więzienia.

Przebieg zdarzenia


Z ustaleń wynika, że przedwczoraj około 12.00 do mieszkania 81-latki przy ulicy Tuwima przyszedł mężczyzna wraz z kobietą. Przedstawili się jako pracownicy wodociągów. Nieznajomi poinformowali, że sprawdzają stany liczników wody. Mężczyzna zajął seniorkę rozmową a kobieta miała sprawdzać stan liczników. Po chwili rzekomi pracownicy wodociągów opuścili mieszkanie. Po ich wyjściu kobieta zorientowała się, że z mebli zniknęły jej pieniądze. Bytomianka straciła około 15 tysięcy złotych. Teraz stróże prawa poszukują złodziei, którym grozi do 5 lat więzienia.

Kolejny raz policja apeluje aby uważać kogo wpuszczamy do domu. Jeżeli już kogoś obcego wpuścimy to bądźmy ostrożni i wzmóżmy czujność. Pamiętajmy aby zamknąć drzwi na zamek za osobą, którą już wpuściliśmy do domu i pod żadnym pozorem nie zostawiamy takich osób samych.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.