Wiadomości z Bytomia

Dziś startuje wirtualny bieg GONItwa

  • Dodano: 2020-06-08 07:30, aktualizacja: 2020-06-08 07:43

Od dzisiaj (8 czerwca) rusza Bytomski Charytatywny Bieg Godności „GONItwa”. To już czwarta edycja tej imprezy, która w tym roku, z uwagi na COVID-19 będzie miała inną formę.

Zebrane pieniądze zostaną przekazane na zakup nowego busa dla wychowanków OREW Bytom

Do tej pory bieg odbywał się alejkami Parku im. Franciszka Kachla, jednak w obecnej sytuacji cała akcja została przeniesiona do sieci. Od 8 do 28 czerwca uczestnicy biegają lub chodzą na wybranych przez siebie trasach i dystansach. Swoją aktywność należy zarejestrować za pomocą odpowiedniej aplikacji (Endomondo, Polar Beat bądź każda inna posiadająca funkcję rejestrowania kilometrów). Aby wziąć udział w GONItwie należy opłacić wpisowe zgodnie z regulaminem akcji (zapisać można się do ostatniego dnia biegu, czyli 28 czerwca). Potem zostanie już tylko publikacja screenów swoich dystansów jako posty w wydarzeniu na Facebooku.

Wyniki biegu zostaną opublikowane 30 czerwca na stronie facebookowej wydarzenia

Zwycięzcami będą uczestnicy, którzy w ww. okresie przemierzą największą liczbę kilometrów (w sumie, przez cały okres trwania akcji). Uczestnicy podzieleni będą tylko ze względu na płeć, nie będzie przedziałów wiekowych. Najlepsza trójka wśród kobiet i mężczyzn otrzyma nagrody i puchary.

Impreza organizowana jest od 2017 roku

Podczas pierwszych dwóch edycji zbierano na remont Ośrodka Rehabilitacyjnego – Edukacyjno - Wychowawczego, a zeszłoroczny bieg miał pomóc w wyposażeniu nowych sal ośrodka.

Organizatorem imprezy jest: Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Bytomiu Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy (PSONI KOŁO BYTOM OREW).

Szczegóły dotyczące biegu: tutaj


Autor: Arkadiusz Janocha

Dziś startuje wirtualny bieg GONItwa

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.