Wiadomości z Bytomia

Dziś startuje wirtualny bieg GONItwa

  • Dodano: 2020-06-08 07:30, aktualizacja: 2020-06-08 07:43

Od dzisiaj (8 czerwca) rusza Bytomski Charytatywny Bieg Godności „GONItwa”. To już czwarta edycja tej imprezy, która w tym roku, z uwagi na COVID-19 będzie miała inną formę.

Zebrane pieniądze zostaną przekazane na zakup nowego busa dla wychowanków OREW Bytom

Do tej pory bieg odbywał się alejkami Parku im. Franciszka Kachla, jednak w obecnej sytuacji cała akcja została przeniesiona do sieci. Od 8 do 28 czerwca uczestnicy biegają lub chodzą na wybranych przez siebie trasach i dystansach. Swoją aktywność należy zarejestrować za pomocą odpowiedniej aplikacji (Endomondo, Polar Beat bądź każda inna posiadająca funkcję rejestrowania kilometrów). Aby wziąć udział w GONItwie należy opłacić wpisowe zgodnie z regulaminem akcji (zapisać można się do ostatniego dnia biegu, czyli 28 czerwca). Potem zostanie już tylko publikacja screenów swoich dystansów jako posty w wydarzeniu na Facebooku.

Wyniki biegu zostaną opublikowane 30 czerwca na stronie facebookowej wydarzenia

Zwycięzcami będą uczestnicy, którzy w ww. okresie przemierzą największą liczbę kilometrów (w sumie, przez cały okres trwania akcji). Uczestnicy podzieleni będą tylko ze względu na płeć, nie będzie przedziałów wiekowych. Najlepsza trójka wśród kobiet i mężczyzn otrzyma nagrody i puchary.

Impreza organizowana jest od 2017 roku

Podczas pierwszych dwóch edycji zbierano na remont Ośrodka Rehabilitacyjnego – Edukacyjno - Wychowawczego, a zeszłoroczny bieg miał pomóc w wyposażeniu nowych sal ośrodka.

Organizatorem imprezy jest: Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Bytomiu Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy (PSONI KOŁO BYTOM OREW).

Szczegóły dotyczące biegu: tutaj


Autor: Arkadiusz Janocha

Dziś startuje wirtualny bieg GONItwa

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.