Wiadomości z Bytomia

Bytom: Dzieci i młodzież otrzymają specjalistyczną pomoc psychologiczną

  • Dodano: 2020-05-22 07:45, aktualizacja: 2022-08-16 05:59

Jako jedyna w Bytomiu przychodnia będziemy realizować ministerialny program ochrony zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. To szansa dla wielu młodych osób, które potrzebują porad psychologa, psychoterapeuty oraz pomocy terapeutów środowiskowych – mówi Adam Ciesiółka, wiceprezes Przychodni Lekarskiej Szombierki w Bytomiu, która otrzymała środki z Narodowego Funduszu Zdrowia na realizację programu.

Z początkiem kwietnia Ministerstwo Zdrowia uruchomiło nowy model ochrony zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży polegający na trzypoziomowym systemie opieki. Pierwszy z nich przewiduje pomoc Ośrodków Środowiskowych Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży, w których porad i pomocy udzielają zatrudnieni tam psychologowie, psychoterapeuci oraz terapeuci środowiskowi. To właśnie na ten model ochrony zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży środki z ministerstwa pozyskała Przychodnia Lekarska Szombierki. Warto podkreślić, że bytomska placówka będzie realizować rządowy program jako jedyna w naszym mieście, a wszystkie porady będą udzielanie bezpłatnie.

Nasi specjaliści będą pomagać nie tylko dzieciom oraz młodzieży szkolnej do ukończenia 21. roku życia, ale również rodzinom i opiekunom prawnym – mówi Adam Ciesiółka z Przychodni Lekarskiej Szombierki.

Wszystkie porady udzielane będą bezpłatnie, a co najważniejsze nie jest konieczne skierowanie od lekarza, aby skorzystać z porady specjalisty – dodaje Adam Ciesiółka.

Ośrodek w Bytomiu będzie wspierał pacjentów w zakresie pierwszych zaburzeń zdrowia psychicznego, głównie zaburzeń emocjonalnych oraz zaburzeń zachowania, bez konieczności hospitalizacji czy interwencji lekarskiej, a specjaliści będą współpracować między innymi z placówkami oświatowymi i opieki społecznej.

Ośrodek Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży znajduje się na terenie Przychodni Lekarskiej Szombierki przy ul. Orzegowskiej 52a w Bytomiu-Szombierkach. Osoby potrzebujące pomocy mogą się kontaktować telefonicznie pod numerami: 32 281 97 94, 32 810 11 76 oraz 32 810 11 75 lub mailowo: przychodniaszombierkikontakt@interia.pl lub biuro@przychodniaszombierki.pl

Więcej szczegółów dotyczących oferowanej pomocy Ośrodka Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży w Bytomiu-Szombierkach dostępnych jest TUTAJ

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również