Wiadomości z Bytomia

Doświadczony wspinacz spadł ze ścianki wspinaczkowej. Lądował śmigłowiec LPR

  • Dodano: 2024-02-05 09:15

W piątek, 2 lutego, w okolicach godziny 17:00, przy centrum wspinaczkowym Skarpa Bytom wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jak się później okazało, doszło tam do wypadku z udziałem 21-letniego doświadczonego wspinacza.

Wypadek na ściance

O wypadku poinformowano na profilu Skarpy Bytom w mediach społecznościowych. Do zdarzenia z udziałem doświadczonego wspinacza, który przygotowywał się do zawodów, doszło przed godziną 17:00. Mężczyzna spadł ze ściany przeznaczonej do wspinaczki na czas.

- O 16:44 dyżurny otrzymał zgłoszenie, że mężczyzna w wieku 21 lat miał odpaść ze ścianki wspinaczkowej podczas wspinania. Na miejscu lądowało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, które mężczyznę transportowało do szpitala. W chwili, gdy był zabierany z miejsca zdarzenia, mężczyzna był przytomny. Najprawdopodobniej mężczyzna ten wspinał się bez liny asekuracyjnej, czyli bez zabezpieczenia i spadł z wysokości 15 metrów - mówi podkom. Anna Oczkiewicz, oficer prasowy KMP w Bytomiu.

Okoliczności zdarzenia badane są przez wydział kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu. Skarpa Bytom przekazała funkcjonariuszom nagrania z monitoringu – między innymi na tej podstawie mundurowi będą w stanie stwierdzić, dlaczego doszło do wypadku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również