Nowa piosenka Sławomira, pretendująca do bycia gorącym hitem lata 2020 roku, już teraz bije rekordy popularności. Czy utwór okaże się na tyle chwytliwy, że wyprze z pamięci słowa “Miłość, miłość w Zakopanem”? I czy Polacy zwrócą uwagę na pojawiające się w tekście piosenki nazwy miast - Radom i Bytom?
Kilka słów o artyście
Sławomir Paweł Zapała, artysta i konferansjer, znany milionom Polaków jako Sławomir zdobył swoją popularność dzięki przebojowi Miłość w Zakopanem. Wystarczył jeden utwór, aby ludzie nie tylko usłyszeli o Sławomirze, ale także pokochali go i zaczęli opisywać fenomen jego twórczości. I choć nie wszyscy od razu stali się jego fanami, to nie można odmówić artyście umiejętności tworzenia muzyki, która wpada w ucho i tekstów, których nie można przestać cytować.
Przebój Weselny Pyton został napisany i zagrany w ten sam sposób - melodia i tekst nie dają o sobie zapomnieć, a klimat idealnie wpasowuje się w wakacyjny nastrój. Pełna żartów i dosłownych rymów piosenka zawiera odniesienie do miasta Górnego Śląska - Bytomia.
Z czego słynie Bytom?
Przede wszystkim Bytom jest jednym z najstarszych miast położonych na Górnym Śląsku. Architektura miasta jest zdominowana przez XIX-wieczne kamienice łączące styl secesyjny, modernistyczny i ekspresjonistyczny, które zachwycają nie tylko mieszkańców Bytomia, ale także osoby przyjezdne. Poza wartymi odwiedzenia zabytkami, takimi jak: parki miejskie, cmentarz żydowski, piwnice domu Gorywodów, Kościół Świętego Ducha, wieża ciśnień, miasto oferuje wiele atrakcji z zakresu kultury i rozrywki. Dostęp do wielu placówek kulturalnych - Opery Śląskiej, Teatru Tańca i Ruchu Rozbark czy Śląskiej Galerii Sztuki, jest gwarancją miło i produktywnie spędzonego czasu. Dodatkowym atutem jest położenie Bytomia względem innych, większych miast - Katowic, Gliwic, Zabrza i innych.
Bytom nie przyciąga setek turystów w okresie sezonowym, ale podczas pobytu na Śląsku warto odwiedzić to miasto i zobaczyć, jak wygląda urokliwy Bytom z piosenki Sławomira.
Weselny Pyton
Z całą pewnością miasta Bytom i Radom w hicie Sławomira pojawiły się dlatego, że rymują się z tytułowym pytonem. Niemniej jednak jest to PR dla obu tych miast - nazwy pojawiają w refrenie, który zna znacznie więcej osób w porównaniu z pozostałymi zwrotkami utworu. Słowa powtórzone wiele razy być może skłonią niektórych słuchaczy do odwiedzenia Bytomia, który już niebawem będzie znany nie tylko z tego, że jest najstarszym miastem Górnego Śląska, ale także z jego “udziału” w Weselnym Pytonie Sławomira.
A mieszkańcy Bytomia powinni cieszyć się, że znana i lubiana gwiazda rock polo dostrzegła potencjał tego miasta i postanowiła użyć go w swojej piosence.