Wiadomości z Bytomia

Czas na nowe projekty - trwa aktualizacja Gminnego Programu Rewitalizacji

  • Dodano: 2023-06-05 11:30

W tym roku miasto przeprowadziło monitoring Gminnego Programu Rewitalizacji, który wskazuje m.in. na konieczność wyłonienia nowych przedsięwzięć rewitalizacyjnych. Ich pomysłodawcami mogą być m.in. wspólnoty mieszkaniowe, przedsiębiorcy, stowarzyszenia, jednostki miejskie i instytucje.

W ramach aktualizacji gminnego programu rewitalizacji, opracowana zostanie nowa lista przedsięwzięć uzupełniających, umożliwiająca realizację projektów dofinansowanych m.in. z takich źródeł jak Fundusze Europejskie dla Śląskiego na lata 2021-2027 czy Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027.

Jak zgłosić przedsięwzięcie?

Propozycje przedsięwzięć rewitalizacyjnych należy składać na specjalnym formularzu, który jest dostępny na stronach internetowych bytom.pl oraz bytomodnowa.pl (w zakładce „Dokumenty”).

Można to zrobić:

  • w formie elektronicznej (mailowo) na adres: af@um.bytom.pl
  • w formie papierowej: w Wydziale Strategii, Funduszy Europejskich i Obsługi Inwestora Urzędu Miejskiego w Bytomiu, ul. Parkowa 2, I piętro pokój 227, w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach pracy urzędu.

Zgłaszane przedsięwzięcia powinny być realizowane na obszarze rewitalizacji (mapa obszaru dostępna jest na stronie bytomodnowa.pl).  

Nie będą rozpatrywane wnioski:

  • z datą wpływu po 3 lipca 2023 r.;
  • bez danych kontaktowych;
  • przesłane w formie innej niż na formularzu.

Szczegółowe informacje dostępne są w:

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również