Wiadomości z Bytomia

• Dodano: 2024-10-16 08:00, aktualizacja: 2024-10-16 08:16

Za nami kolejny prestiżowy turniej Taekwon-do. Między 11 a 13 października w Ciechanowie odbywał się XVIII turniej Mazovia Masters Cup, w którym wzięli udział zawodnicy Bytomskiego Sportowego Klubu Taekwon-do „Sonso”. Dwóch z nich: Karol Piertruszka i Artur Florczyk wywalczyli dwa medale: złoty i srebrny.

Medale dla bytomskich zawodników i przygotowania do Pucharu Świata

W rywalizacji wzięło udział 540 zawodników z 6 krajów. Nasze miasto i klub reprezentowali: Karol Pietruszka, Jakub Kozłowski, Sebastian Wilczyński, Artur Florczyk, Kostiantyn Holynskyi, sędziowie Karolina Kasprzyk, Tomasz Stempniak oraz trener Krzysztof Kloska.

Podczas imprezy Karol Piertruszka wywalczył złoty medal w kategorii senior starszy w konkurencji układów formalnych IV-VI Dan, natomiast Artur Florczyk zdobył srebro w kategorii senior starszy w konkurencji układów formalnych 5-1 Cup.

Warto dodać, że Karol Pietruszka i Krzysztof Kloska przygotowują się do startu w Pucharze Świata w Argentynie, gdzie będą reprezentować swój klub i nasze miasto.

Bytomscy mistrzowie Taekwon-do - wybitne osiągnięcia w międzynarodowej rywalizacji /fot. UM Bytom