Wiadomości z Bytomia

Bytom: Zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Powstańców Śląskich i Piekarskiej

  • Dodano: 2023-03-27 06:30, aktualizacja: 2023-03-26 17:27

Trwa modernizacja torowiska tramwajowego i układu drogowego w ul. Piekarskiej. W związku z kolejnym etapem przebudowy skrzyżowania ulicy Piekarskiej i Powstańców Śląskich, wykonawca inwestycji - firma Eurovia Polska SA w poniedziałek 27 marca wprowadzi zmiany w organizacji ruchu.

przebudowa piekarska

Jakie czekają zmiany kierowców i pieszych od 27 marca?

W związku z prowadzonymi pracami przy modernizacji torowiska tramwajowego i przebudowie skrzyżowania od 27 marca zawężona zostanie jezdnia na skrzyżowaniu ul. Piekarskiej i Powstańców Śląskich. Wykonawca uruchomi tymczasową sygnalizację świetlną i wprowadzi ruch wahadłowy. W tym rejonie zostanie wprowadzone ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Na czas prowadzonych prac zlikwidowane zostanie przejście dla pieszych w rejonie Zakładu Pogrzebowego. Przejście dla pieszych zostanie przeniesione w rejon skrzyżowania ul. Powstańców Śląskich i Woźniaka.

Zmiana będzie także dotyczyć lokalizacji przystanku autobusowego w rejonie ul. Powstańców Śląskich, który zostanie przeniesiony na wysokość budynku przy ul. Rudzkiego 17.

Apelujemy do kierowców i pieszych o zachowanie ostrożności i stosowanie się do zmian w organizacji ruchu, jakie zostaną wprowadzone od 27 marca - informuje UM Bytom.

Google NewsSubskrybuj mojBytom.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również