Wiadomości z Bytomia

Bytom: Działania NURD w Bytomiu zakończone. Aż 122 wykroczenia!

  • Dodano: 2023-03-24 11:15

Za nami policyjne działania „NURD”. Policjanci w całym województwie prowadzili czynności kontrolno-prewencyjne ukierunkowane na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Podczas prowadzonej akcji mundurowi w naszym mieście ujawnili 122 wykroczenia i nałożyli 78 mandatów karnych, skierowali 7 wniosków o ukaranie do sądu.

W środę 22 marca w naszym mieście policjanci Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili działania wojewódzkie ukierunkowane na rzecz bezpieczeństwa pieszych. Akcja trwała przez cały dzień.

Działania NURD w liczbach

Policjanci monitorowali przejścia i zwracali szczególną uwagę na właściwe zachowanie kierujących wobec pieszych oraz na przestrzeganie przepisów przez samych pieszych. Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego i ograniczenie zdarzeń drogowych z ich udziałem.

Środowe działania stróże prawa zakończyli ujawnieniem 122 wykroczeń, w tym 68 dotyczyło przekroczenia prędkości przez kierujących w obrębie przejścia dla pieszych. Mundurowi nałożyli 78 mandatów karnych i skierowali 7 wniosków o ukaranie do sądu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również