Wiadomości z Bytomia

Bytom: "Zieloni. Szombierki, niezwykły śląski klub"

  • Dodano: 2020-05-21 06:30, aktualizacja: 2020-05-21 06:51

To publikacja, na którą z pewnością czekali kibice i sympatycy Szombierek Bytom. Zapowiadana od wielu miesięcy książka znanego dziennikarza sportowego Pawła Czado właśnie się ukazała i jest już dostępna w sprzedaży.

Można ją nabyć w sekretariacie klubu od 8.00 do 13.00 w cenie 50 zł

Książka wydana z okazji 100-lecia działalności klubu to kopalnia wiedzy o jednym z najbardziej znanych bytomskich i śląskich klubów piłkarskich. Klub z Frycza-Modrzewskiego w swojej 100-letniej historii dostarczał nam wielu emocji, wrażeń i powodów do dumy. Na swoim koncie Zieloni mają nie tylko tytuł Mistrza Polski z 1980 roku, ale również tytuł wicemistrza Polski z 1965 roku. Ponadto Szombierki rywalizowały w rozgrywkach międzynarodowych, jak: eliminacje European Champions' Cup oraz Pucharze UEFA i Pucharze Intertoto.

Warto również podkreślić, że zawodnicy Szombierek swoimi umiejętnościami piłkarskimi nie tylko zachwycali na ligowych boiskach, ale wielu z nich z orłem na piersi reprezentowało nasz kraj w meczach międzypaństwowych.

Wydana przy współudziale Gminy Bytom książka dostępna jest w sekretariacie klubu GKS Szombierki Bytom przy ul. Frycza-Modrzewskiego w cenie 50 zł. Możliwa jest również wysyłka książki. W tym celu prosimy o kontakt z sekretariatem klubu pod nr tel. 32 389 – 16 – 93.

Paweł Czado - dziennikarz sportowy katowickiego oddziału „Gazety Wyborczej” ma na swoim koncie już kilka publikacji sportowych, między innymi poświęconych Polonii Bytom czy Górnikowi Zabrze. Teraz do tych niezwykle cennych zbiorów wspomnień i nieznanych faktów na temat śląskich klubów, dołączy ponad stuletnia historia GKS Szombierek Bytom.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.