Wiadomości z Bytomia

Bytom: "Zieloni. Szombierki, niezwykły śląski klub"

  • Dodano: 2020-05-21 06:30, aktualizacja: 2020-05-21 06:51

To publikacja, na którą z pewnością czekali kibice i sympatycy Szombierek Bytom. Zapowiadana od wielu miesięcy książka znanego dziennikarza sportowego Pawła Czado właśnie się ukazała i jest już dostępna w sprzedaży.

Można ją nabyć w sekretariacie klubu od 8.00 do 13.00 w cenie 50 zł

Książka wydana z okazji 100-lecia działalności klubu to kopalnia wiedzy o jednym z najbardziej znanych bytomskich i śląskich klubów piłkarskich. Klub z Frycza-Modrzewskiego w swojej 100-letniej historii dostarczał nam wielu emocji, wrażeń i powodów do dumy. Na swoim koncie Zieloni mają nie tylko tytuł Mistrza Polski z 1980 roku, ale również tytuł wicemistrza Polski z 1965 roku. Ponadto Szombierki rywalizowały w rozgrywkach międzynarodowych, jak: eliminacje European Champions' Cup oraz Pucharze UEFA i Pucharze Intertoto.

Warto również podkreślić, że zawodnicy Szombierek swoimi umiejętnościami piłkarskimi nie tylko zachwycali na ligowych boiskach, ale wielu z nich z orłem na piersi reprezentowało nasz kraj w meczach międzypaństwowych.

Wydana przy współudziale Gminy Bytom książka dostępna jest w sekretariacie klubu GKS Szombierki Bytom przy ul. Frycza-Modrzewskiego w cenie 50 zł. Możliwa jest również wysyłka książki. W tym celu prosimy o kontakt z sekretariatem klubu pod nr tel. 32 389 – 16 – 93.

Paweł Czado - dziennikarz sportowy katowickiego oddziału „Gazety Wyborczej” ma na swoim koncie już kilka publikacji sportowych, między innymi poświęconych Polonii Bytom czy Górnikowi Zabrze. Teraz do tych niezwykle cennych zbiorów wspomnień i nieznanych faktów na temat śląskich klubów, dołączy ponad stuletnia historia GKS Szombierek Bytom.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.