Wiadomości z Bytomia

Spotkanie online z autorem książki "Zieloni. Szombierki, niezwykły śląski klub"

  • Dodano: 2020-04-01 05:45, aktualizacja: 2020-04-01 05:53

Na tę publikację czekają nie tylko kibice klubu z Szombierek, ale wszyscy miłośnicy futbolu, którzy pamiętają czasy świetności bytomskiej drużyny. Mowa o książce "Zieloni. Szombierki, niezwykły śląski klub" Pawła Czado, który już jutro/1 kwietnia/ opowie o niej na spotkaniu autorskim online.

O tym co wspólnego z Zielonymi miała noblistka Wisława Szymborska i o wielu innych faktach związanych z historią Mistrza Polski z 1980 roku, dowiemy się podczas spotkania autorskiego, które poprowadzi Adam Szaja na: https://www.facebook.com/smakksiazki/. Początek transmisji o 20.00.


Paweł Czado, dziennikarz sportowy katowickiego oddziału "Gazety Wyborczej" ma na swoim koncie już kilka publikacji sportowych, między innymi poświęconych Polonii Bytom czy Górnikowi Zabrze. Teraz do tych niezwykle cennych zbiorów wspomnień i nieznanych faktów na temat śląskich klubów, dołączy ponad stuletnia historia GKS Szombierek Bytom.

Publikacja „Zieloni. Szombierki, niezwykły śląski klub" została dofinansowana ze środków gminy Bytom

Przypomnijmy, że klub Szombierki Bytom został założony w listopadzie 1919 roku pod nazwą Towarzystwo Sportowe „Poniatowski”, a w swojej historii zmieniał nazwę jeszcze kilkakrotnie, między innymi na: RKS Kopalnia Szombierki, GZKS Szombierki, TKS (ZKS) Szombierki Bytom, GKS Szombierki Bytom oraz TS Szombierki Bytom.

Klub  ma za sobą również występy w europejskich pucharach, między innymi: eliminacjach European Champions' Cup oraz Pucharze UEFA i Pucharze Intertotto. W swojej stuletniej historii Szombierki zdobyły w 1980 roku tytuł mistrza Polski, zaś w 1965 roku wicemistrza, a w 1981 roku zajęły 3. miejsce w I lidze.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również