Wiadomości z Bytomia

Bytom: Umowa z wykonawcą Dżońcio Parku podpisana

  • Dodano: 2023-05-17 13:00

Jeszcze w tym roku przy ul. Tuwima w Rozbarku powstanie strefa rekreacji przygotowana z myślą o psach i ich właścicielach. Miejski Zarząd Dróg i Mostów podpisał już umowę z wykonawcą inwestycji.

Dżońcio Park - strefa rekreacji dla psów i ich właścicieli, to projekt wyłoniony w ramach ubiegłorocznej edycji Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego. Na inicjatywę utworzenia miejsca ,w którym czworonogi mogłyby się swobodnie wybiegać, a ich właściciele nawiązywać sąsiedzkie relacje, zagłosowało ponad 400 osób.

Wykonawcą inwestycji jest firma Fiori Sp. z  o.o., która zgodnie z umową opracuje dokumentację projektową i specyfikacje techniczne, a następnie wykona na jej podstawie roboty budowlane. Termin realizacji przedsięwzięcia to koniec listopada - mówi Agnieszka Grzona, kierowniczka działu inwestycji Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.

Ogrodzenie, ławeczki i park zabaw dla psów

Zakres prac, w ramach których obecne nieużytki przy ul. Tuwima zamienią się w przestrzeń przyjazną właścicielom psów, obejmuje m.in. zagospodarowanie około 1000 mkw. powierzchni.

Teren zostanie ogrodzony, powstanie tam około 900 mkw. trawnika, wykonane zostaną alejki mineralne, chodniki oraz oświetlenie solarne. Zamontowane zostaną urządzenia dla czworonogów, takie jak np. szałas, równoważnie, tunel czy słupki do slalomów.  Nie zabraknie tam też elementów małej architektury - ławek oraz koszy na śmieci i zwierzęce odchody.

Koszt inwestycji to 355 tys. zł.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również