Wiadomości z Bytomia

Bytom: Trwa remont trybuny na stadionie GKS Rozbark

  • Dodano: 2020-09-30 11:45

Do połowy października potrwają prace remontowe związane z naprawą trybuny na stadionie GKS Rozbark. Wykonawca już zrealizował betonowanie 1 części muru oporowego, a także oczyścił oraz wykonał konserwację trybuny.

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!


Modernizacja trybuny na stadionie GKS Rozbark przy ul. Tuwima jest konieczna, bowiem takie zalecenia wydał PINB ze względu na pogarszający się stan techniczny trybuny oraz bezpieczeństwo kibiców. Jej naprawa realizowana jest w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego z 2019 roku „Rozbark – nowoczesne, bezpieczne, pełnowymiarowe, oświetlone boisko ze sztuczną nawierzchnią na GKS Rozbark”. W ramach przewidzianych prac wykonawca – firma Jalpol Sp. z o.o. w najbliższym czasie rozpocznie betonowanie drugiej części muru oporowego, remont schodów, profilowanie skarpy, przekładkę płyt chodników oraz montaż stanowiska spikera.

Warto podkreślić, że naprawa trybuny stadionu GKS Rozbark jest konieczna, aby móc zrealizować kolejny etap inwestycji, czyli przebudowę boiska treningowego na stadionie. Wynika to przede wszystkim z decyzji Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, który nakazał prace remontowe trybuny ze względów na pogarszający się stan obiektu oraz bezpieczeństwo przebywających tam kibiców. Tym samym zanim rozpoczęły się przygotowania do ogłoszenia przetargu konieczne było wykonanie ekspertyzy technicznej trybuny głównej oraz określenia niezbędnych napraw na obiekcie.

Prace związane z naprawą trybuny na stadionie GKS Rozbark powinny zakończyć się do połowy października 2020 roku, a koszt wszystkich prac wyniesie 283 tys. zł.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.