Wiadomości z Bytomia

Bytom: Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 2 dobiega końca

  • Dodano: 2023-03-31 07:00, aktualizacja: 2023-03-30 18:38

Ściany ocieplone, instalacja centralnego ogrzewania zmodernizowana, prace przy wymianie drzwi i okien na finiszu - dobiega końca termomodernizacja Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 2 przy ul. Arki Bożka 21 w Rozbarku. Realizacja inwestycji wartej ponad 4,5 mln zł powinna zakończyć się w wakacje.

- Obok termomodernizacji Przedszkola Miejskiego nr 10, to jedna z największych inwestycji termomodernizacyjnych w placówkach oświatowych w Bytomiu. Zrealizowane prace z pewnością sprawią, że w szkole będzie cieplej, a rachunki za ogrzewanie będą niższe - mówi zastępca prezydenta Bytomia Adam Fras.

Termomodernizacja, wymiana okien oraz modernizacja ogrzewania

Inwestycja przewiduje roboty ociepleniowe stropodachów, ścian fundamentowych i zewnętrznych, wymianę okien i drzwi na energooszczędne, montaż balustrad, naprawę schodów. W ramach realizowanej termomodernizacji budynku Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 2 zmodernizowana zostanie również instalacja centralnego ogrzewania. Zgodnie z umową wszystkie prace powinny zakończyć się w wakacje.

Inwestycja jest realizowana m.in. dzięki pozyskaniu przez miasto dofinansowania z Programu Inwestycji Strategicznych - Rządowy Fundusz Polski Ład. Całkowita wartość inwestycji to 4,56 mln zł, z czego dofinansowanie to 4,1 mln zł.

Rozbiórka budynku konieczna ze względu na zły stan techniczny

Budynek Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 2 przy ul. Arki Bożka 21 składa się z 5 segmentów. Cztery z nich, segment B, C, D i E przechodzą termomodernizację, zaś segment A to budynek nieczynnego basenu. Decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego obiekt został wyłączony z użytkowania. Ze względu na rozległy zakres uszkodzeń - w tym uszkodzenia elementów konstrukcyjnych misy basenowej oraz elementów nośnych dachu - budynek wymaga rozbiórki.

Gmina już ogłosiła przetarg na wyłonienie wykonawcy, który nie tylko przeprowadzi rozbiórkę budynku dawnego basenu, ale również wykona docieplenie odsłoniętych ścian sąsiedniego segmentu, łącznika oraz garażu. Wyłoniony w ramach postępowania wykonawca po zawarciu umowy będzie miał 70 dni na przeprowadzenie wszystkich prac, czyli rozbiórkę segmentu A i wykonanie dociepleń.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również