Wiadomości z Bytomia

Bytom przygotowuje się do utworzenia punktu szczepień masowych

  • Dodano: 2021-04-02 07:00, aktualizacja: 2021-04-01 20:28

W związku z planowanym zwiększeniem dostaw szczepionek przeciw COVID-19 do Polski, w każdym powiecie zostaną utworzone punkty szczepień masowych.

To tam - poza szpitalami węzłowymi i punktami szczepień w poradniach - osoby zarejestrowane, będą mogły zaszczepić się przeciwko koronawirusowi.

Bytom przygotowuje się do utworzenia punktu szczepień masowych

- Od początku trwania pandemii w Polsce, to samorządy są na pierwszej linii walki z koronawirusem. Wspieramy służby medyczne i sanitarne, organizujemy działalność placówek opiekuńczych i oświatowych, reagujemy na prośby przedsiębiorców o pomoc. Jeśli jest coś, co możemy zrobić, aby usprawnić i przyspieszyć proces szczepień, to to zrobimy. W odpowiedzi na apel premiera, przystępujemy do tworzenia punktu szczepień masowych w Bytomiu - mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.  

Szczepienia na masową skalę

1 kwietnia prezydent zorganizował spotkanie w sprawie organizacji punktu szczepień masowych w Bytomiu. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele służb miejskich, komendant Straży Pożarnej w Bytomiu, komendant Straży Miejskiej w Bytomiu, dyrektor Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu.

- Naszym zadaniem jest znalezienie lokalizacji, która będzie dostępna dla wszystkich mieszkańców. Zależy nam na dobrym skomunikowaniu miejsca i spełnieniu wszystkich wymogów lokalowych i technicznych. W określonym harmonogramie punkt powinien zostać przygotowany w drugiej połowie kwietnia - mówił podczas spotkania prezydent Wołosz

- Bierzemy pod uwagę kilka punktów, które są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jutro przekażemy wojewodzie propozycję lokalizacji, spełniającej wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia - mówi Waldemar Gawron, zastępca prezydenta Bytomia

Punkt we współpracy z przychodnią

Punkty szczepień masowych powinny działać przy współpracy z podmiotem prowadzącym działalność leczniczą. W Bytomiu, gmina przy tworzeniu punktu szczepień masowych współpracuje z Przychodnią Lekarską Szombierki. W takim punkcie szczepienia będą przeprowadzać zespoły szczepiące, w skład których wejdą osoby z doświadczeniem w udzielaniu pierwszej pomocy, osoby kwalifikujące do szczepienia, osoby z administracji.

Oprócz tworzonego punktu, w Bytomiu wciąż będzie funkcjonować 20 punktów szczepień w poradniach i Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 4.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również