Wiadomości z Bytomia

Bytom: Poloniści ostatecznie pożegnali 3 ligę

  • Dodano: 2023-06-19 14:30

Sobotni mecz zakończył przygodę polonistów z 3. ligą. Podczas ostatniego spotkania w tym sezonie bytomianie zmierzyli się z LKS Goczałkowicami Zdrój. Bytomianie polegli rywalowi, ale to nie ma już absolutnie żadnego znaczenia. Od przyszłego sezonu będą rywalizowali na szczeblu centralnym.

Awans piłkarze zapewnili sobie 27 maja, kiedy zremisowali z Polonią Nysa. Tym wynikiem zapewnili sobie grę w 2. lidze. Po tym meczu już nic nie mogło zagrozić niebiesko-czerwonym. W obecnym sezonie Polonia rozegrała 34 spotkania. Zaliczyła 24 zwycięstwa, 3 remisy i tylko 7 porażek. Meczem, w którym padło najwięcej bramek, bo aż 9 było spotkanie z MKS Kluczborkiem. Polonia wygrała wtedy 5:4.

Pożegnanie z 3. ligą

Przed sobotnim meczem prezydenta miasta, Mariusz Wołosz odwiedził piłkarzy w szatni. Wyraził radość z awansu bytomskiego klubu do 2. ligi i pogratulował piłkarzom. Życzył im również podobnej kondycji i sukcesów w przyszłym sezonie.

Sobotnie spotkanie zakończyło się wynikiem 1:4 dla gości. Poloniści najwidoczniej bez stresu wyszli na murawę i nie przejmowali się już wynikiem. Pierwsza połowa spotkania jednak należała do bytomian. W 17. minucie Dominik Konieczny zamienił rzut wolny na bramkę ustanawiając wynik meczu na 1:0 dla polonistów. W drugiej połowie tylko goście skutecznie trafiali do bramki. Mecz zakończył się wynikiem 1:4 dla gości.

Po meczu piłkarze otrzymali puchar upamiętniający awans do 2. ligi z rąk Prezesa Podokręgu Bytomskiego Śląskiego Związku Piłki Nożnej, Tomasza Wyszyńskiego oraz Piotra Zarzyckiego ze Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

polonia bytom awans

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również