Wiadomości z Bytomia

Bytom: Pałac w Miechowicach zaprasza na majowe imprezy

  • Dodano: 2023-05-08 10:00, aktualizacja: 2023-05-08 11:41

Pałac Tiele - Wincklerów w Bytomiu - Miechowicach zaprasza na kolejne wydarzenia, które zaplanowano w maju. W programie nie zabraknie zajęć sensorycznych dla uczniów szkół podstawowych, kreatywnych, drukarskich, kaletniczy i przyrodniczych.

Będą również warsztaty z szydełkowania, spotkania z dobrą książką, przyrodniczo-historyczna gra dla dzieci, spotkanie autorskie oraz wydarzenia związane z Miechowicką Nocą Muzeów, Światowym Dniem Pszczół oraz koncert plenerowy Górniczej Orkiestry Dętej Bytom w ramach wydarzenia „Muzykę masz we krwi”.

Pałac w Miechowicach zaprasza na majowe imprezy

UM Bytom zaprasza na Miechowicką Noc Muzeów 13 maja, Światowy Dzień Pszczół 20 maja a w nim piknik rodzinny, warsztaty, prelekcje, wizyta w pasiece oraz pokaz akcji strażaków. 26 maja w Pałacu w Miechowicach odbędzie się wyjątkowy koncert plenerowy Górniczej Orkiestry Dętej Bytom w ramach wydarzenia „Muzykę masz we krwi”. Podczas wydarzenia, które potrwa od 26 do 28 maja zaplanowano również występy mażoretek, zabawy dla dzieci, pokazy instrumentów muzycznych oraz pierwszej pomocy dla dzieci.

Z kolei 27 maja o 17.00 odbędzie się spotkanie autorskie z bytomskim historykiem Tomaszem Saneckim, który zaprezentuje swoją najnowszą publikację poświęconą naszemu miastu - przewodnik "Bytom Warto Zwiedzić". Bogato ilustrowane spotkanie dotyczące bytomskich zabytków, niezwykłych miejsc i ich historii. Podczas spotkania odbędzie się prelekcja połączona z prezentacją najpiękniejszych zdjęć bytomskich zabytków, terenów przyrodniczych oraz ich historii. Po spotkaniu będzie możliwość zakupu książki w promocyjnej cenie 30 zł.

Warto dodać, że w Pałacu w Miechowicach cały czas odbywają się cykliczne zajęcia, jak możliwość zwiedzania pałacu czy salsa dla kobiet.

Szczegóły dostępne są w Programie Imprez Pałacu Tiele-Wincklerów zaplanowanych na kwiecień - Zobacz Program

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również