Wiadomości z Bytomia

Bytom od 2 czerwca otwiera przedszkola!

  • Dodano: 2020-06-01 14:00

Od jutra (wtorek, 2 czerwca) wszystkie miejskie przedszkola wznawiają działalność.

Decyzję o uruchomieniu placówek podjęto po badaniach, jakim poddano pracowników bytomskich placówek. Testy nie potwierdziły zakażenia u żadnego z nich, a bytomskie przedszkola są już gotowe na przyjęcie dzieci.

Przypomnijmy, że testy na obecność koronawirusa przeszło ponad 260 pracowników bytomskich przedszkoli oraz żłobka. Po wynikach badań pracowników żłobka, u których nie potwierdzono przypadków zakażenia, kolejną dobrą informacją jest to, iż pracownicy miejskich przedszkoli również są zdrowi - mówi prezydent Mariusz Wołosz.

Przypomnijmy, że dziś (1 czerwca) otwarty został Żłobek Miejski nr 1, który został zabezpieczony zgodnie z wytycznym Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dotyczącymi koronawirusa. Dziś zapewniliśmy opiekę 20 dzieciom. Nasz budynek daje możliwości wydzielenia czterech stref i podzielenia grup tak, by zarówno dzieci, jak i opiekunowie nie mieli kontaktu z innymi grupami. Docelowo, zgodnie z wytycznymi GIS będziemy mogli przyjąć 42 dzieci - mówi Lucyna Lenik, dyrektorka Żłobka Miejskiego nr 1.

Podobnie jak w żłobku także w przedszkolach z sal zniknęły zabawki i sprzęt, którego nie można zdezynfekować, a pracownicy zaopatrzeni są w środki do dezynfekcji. Rodzice będą musieli także podpisać oświadczenie, w którym wyrażą zgodę na codzienny pomiar temperatury u dzieci.

Lista procedur, które mają zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i pracownikom, jest długa, ale wierzymy, że wspólnymi staraniami uda nam się przetrwać ten trudny czas. Zróbmy wszystko, aby ta nowa rzeczywistość związana z wymaganiami sanitarnymi, nie wypłynęła negatywnie na dzieci - mówi Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia.

Przypomnijmy, że na testy na obecność koronawirusa przeznaczono 200 tys. zł z rezerwy budżetowej naszego miasta. Przeprowadzenie testów wśród personelu miejskich placówek było koniecznością, by móc w sposób bezpieczny zorganizować opiekę nad dziećmi - mówił Adam Fras, zastępca prezydent Bytomia.

Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Edukacji Narodowej, z placówek w pierwszej kolejności powinny skorzystać te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu. Pierwszeństwo mają dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.