Wiadomości z Bytomia

Bytom: Nie lada atrakcja dla miłośników psów. Wyścigi psich sztafet już w weekend

  • Dodano: 2023-04-20 07:00, aktualizacja: 2023-04-19 18:04

Po raz kolejny w Stolarzowicach odbędą się wyścigi psich sztafet, w których weźmie udział 20 drużyn z całej Polski. W sobotę i niedzielę /22-23 kwietnia/ na stadionie przy ul. Gombrowicza w Bytomiu /teren LKS Tempo Stolarzowice/ miłośnicy czworonogów będą mieli możliwość na żywo podziwiać szybkość i spryt psich zawodników.

W wyścigach psich sztafet wezmą udział zespoły z całej Polski, a na zawodach będziemy mogli zobaczyć zmagania różnych ras jak: mixy, border collie, whippety, terier, owczarki australijskie oraz wiele innych, które będą rywalizować o zwycięstwo. Każdy z psów będzie musiał przebiec wyznaczoną trasę, a następnie po przeskoczeniu czterech przeszkód, odbiciu się od boksu i zwolnieniu piłki, powrócić tą samą trasą do właściciela na metę.

Łącznie do Bytomia przyjedzie 250 opiekunów ze swoimi pupilami. Przyjadą goście z Gdańska, Krakowa, Poznania i Warszawy oraz z regionu. Organizatorem zawodów jest drużyna Concrete Flyball Bytom.

Co to flyball?

Flyball to drużynowy sport, w którym psy trenują z właścicielami, przygotowując się do psich sztafet. Podczas zawodów na dwóch równoległych torach rywalizują ze sobą dwie psie sztafety. Zadaniem czworonogów jest jak najszybsze i bezbłędne pokonanie drogi. Drużyny ścigają się w dywizjach (od 4 do 7 drużyn), w których są pogrupowane tak, by ich czasy były porównywalne.

Podczas zawodów drużyny pozostają w grze do dwóch przegranych wyścigów. Zespół, który odpadnie jako pierwszy zajmuje ostatnie miejsce, a ostatni, finałowy wyścig decyduje o pierwszym i drugim miejscu w całym turnieju.

Biegi sztafetowe w Stolarzowicach rozpoczną się o godz. 11:00 w sobotę i niedzielę. Jeśli jesteś miłośnikiem czworonogów, nie może Cię zabraknąć podczas widowiskowych wyścigów psich sztafet. Wstęp dla widzów wolny!

Google NewsSubskrybuj mojBytom.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również