Wiadomości z Bytomia

Bytom: Nie lada atrakcja dla miłośników psów. Wyścigi psich sztafet już w weekend

  • Dodano: 2023-04-20 07:00, aktualizacja: 2023-04-19 18:04

Po raz kolejny w Stolarzowicach odbędą się wyścigi psich sztafet, w których weźmie udział 20 drużyn z całej Polski. W sobotę i niedzielę /22-23 kwietnia/ na stadionie przy ul. Gombrowicza w Bytomiu /teren LKS Tempo Stolarzowice/ miłośnicy czworonogów będą mieli możliwość na żywo podziwiać szybkość i spryt psich zawodników.

W wyścigach psich sztafet wezmą udział zespoły z całej Polski, a na zawodach będziemy mogli zobaczyć zmagania różnych ras jak: mixy, border collie, whippety, terier, owczarki australijskie oraz wiele innych, które będą rywalizować o zwycięstwo. Każdy z psów będzie musiał przebiec wyznaczoną trasę, a następnie po przeskoczeniu czterech przeszkód, odbiciu się od boksu i zwolnieniu piłki, powrócić tą samą trasą do właściciela na metę.

Łącznie do Bytomia przyjedzie 250 opiekunów ze swoimi pupilami. Przyjadą goście z Gdańska, Krakowa, Poznania i Warszawy oraz z regionu. Organizatorem zawodów jest drużyna Concrete Flyball Bytom.

Co to flyball?

Flyball to drużynowy sport, w którym psy trenują z właścicielami, przygotowując się do psich sztafet. Podczas zawodów na dwóch równoległych torach rywalizują ze sobą dwie psie sztafety. Zadaniem czworonogów jest jak najszybsze i bezbłędne pokonanie drogi. Drużyny ścigają się w dywizjach (od 4 do 7 drużyn), w których są pogrupowane tak, by ich czasy były porównywalne.

Podczas zawodów drużyny pozostają w grze do dwóch przegranych wyścigów. Zespół, który odpadnie jako pierwszy zajmuje ostatnie miejsce, a ostatni, finałowy wyścig decyduje o pierwszym i drugim miejscu w całym turnieju.

Biegi sztafetowe w Stolarzowicach rozpoczną się o godz. 11:00 w sobotę i niedzielę. Jeśli jesteś miłośnikiem czworonogów, nie może Cię zabraknąć podczas widowiskowych wyścigów psich sztafet. Wstęp dla widzów wolny!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również