Wiadomości z Bytomia

Bytom nagrodzony na Europejskim Forum Przyszłości

  • Dodano: 2021-10-08 07:00, aktualizacja: 2021-10-07 21:13

Trwa Europejskie Forum Przyszłości - wydarzenie poświęcone sprawom Śląska stojącego w obliczu transformacji gospodarki i dalszego rozwoju.

Podczas gali w Filharmonii Śląskiej, prezydent Mariusz Wołosz odebrał nagrodę w kategorii Samorząd Przyszłości.

Wczorajsza gala wieńcząca pierwszy dzień trzydniowego wydarzenia, w ramach którego  uczestnicy debatują o najistotniejszych wyzwaniach cywilizacyjnych, społecznych i gospodarczych naszego regionu, była okazją do spotkania firm i instytucji, które mają bezpośredni wpływ na przyszłość Śląska.

Statuetka w kategorii Samorząd Przyszłości

W swoim przemówieniu Marszałek Województwa Jakub Chełstowski podkreślał, że to, co świadczy o randze i znaczeniu Śląska to przede wszystkim działający tu biznes i dobrze zarządzane samorządy. Słowa uznania skierował też do obecnego na gali prezydenta Mariusza Wołosza, który tego wieczoru odebrał statuetkę w kategorii Samorząd Przyszłości.

- Ta nagroda jest dla nas potwierdzeniem, że wysiłek włożony w przywrócenie Bytomiowi należnego mu znaczenia ma sens. Przed nami ogrom pracy, ale mamy jasno określone cele i kierunki. Dziękuję Panu Marszałkowi za wyróżnienie - mówi prezydent Mariusz Wołosz.

W uzasadnieniu przyznania wyróżnienia zwrócono uwagę, że Bytom jest jednym z liderów zielonej transformacji energetycznej rejonów pogórniczych i przykładem skutecznego zagospodarowania terenów poprzemysłowych. Podkreślano też sukcesy naszego miasta w pozyskiwaniu nowych inwestorów i rosnące zainteresowanie przedsiębiorców prowadzeniem dużych biznesów w KSEE.

- Choć początkowo z dystansem patrzyliśmy na projekty Bytomia zgłoszone w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji, teraz wiemy, że pod dobrym przywództwem miasto wraca na właściwe tory - mówił marszałek Jakub Chełstowski.  

Oprócz Bytomia, nagrody Samorząd Przyszłości odebrali też włodarze Tychów, Tarnowskich Gór i powiatu raciborskiego, a także w pozostałych kategoriach - przedstawiciele Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości, Okręgowej Izby Przemysłowo-Handlowej w Tychach i Górniczej Izby Przemysłowo-Handlowej w Katowicach.

Laureatami ostatniej kategorii - Ambasador Województwa Śląskiego - zostali Anita Włodarczyk - trzykrotna mistrzyni olimpijska, czterokrotna mistrzyni świata oraz wielokrotna rekordzistka świata, Europy i kraju w rzucie młotem oraz Golec Orkiestra.

Zwieńczeniem gali był koncert, w którym orkiestra Filharmonii Śląskiej zagrała wraz z wirtualnym solistą, wyświetlanym w postaci hologramu. W programie znalazły się utwory Wojciecha Kilara i Adama Wesołowskiego.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.