Wiadomości z Bytomia

Bytom: Konkurs ekologiczny skierowany do uczniów rozstrzygnięty

  • Dodano: 2023-05-31 11:30

Znamy już zwycięzców ekologicznego konkursu Drugie życie odpadów, zorganizowanego przez Wydział Komunalny Urzędu Miejskiego w Bytomiu. Już po raz kolejny mali twórcy pokazali, że ich wyobraźnia i kreatywność nie mają granic. Na konkurs wpłynęło ponad 30 prac.

Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną, w której przedstawią swój pomysł na ponowne wykorzystanie odpadów wytwarzanych w gospodarstwie domowym. W konkursie wzięły udział dzieci oraz młodzież z bytomskich przedszkoli oraz szkół podstawowych.

Celem konkursu było zainteresowanie młodych ludzi zasadami segregacji odpadów, poszerzenie wiedzy na temat obowiązującego systemu zbierania odpadów oraz podniesienie świadomości ekologicznej.

Kategoria przedszkolna

Pierwsze miejsce zdobyła praca Alana Michalskiego z Przedszkola Miejskiego nr 2, drugim miejscem nagrodzono Magdalenę Jelonek z Przedszkola Miejskiego nr 5, z kolei trzecia nagroda trafi do Aleksandry Waldy z Przedszkola Miejskiego nr 49.

Kategoria szkół podstawowych

Pierwszym miejscem jury uhonorowało pracę Oliwii Broi ze Szkoły Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi. Drugie miejsce zdobyła praca wykonana przez Zuzannę Kuleszewicz ze Szkoły Podstawowej nr 21, a trzecia nagroda trafi także do uczennicy SP 21 - Hanny Balawender.

Wręczenie nagród odbędzie się podczas Parkowego Ekologicznego Dnia Dziecka o 15.00 w Parku Miejskim. Tego dnia od 9.30 do 18.00 odbędą się warsztaty ekologiczne dla dzieci i młodzieży z bytomskich szkół i przedszkoli. Warsztaty dla przedszkolaków rozpoczną się od 9.30 i potrwają do południa. Dla uczniów szkół podstawowych atrakcje potrwają od 12.00 do 17.30.

konkurs plastyczny bytom

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również