Wiadomości z Bytomia

Michał Sowa mistrzem Europy. Karateka z Bytomia w świetnej formie

  • Dodano: 2023-05-31 09:30

Bytomski karateka, zawodnik MUKS Ippon Bytom Michał Sowa nie zwalnia tempa. W połowie maja podczas Pucharu Świata w Karate Tradycyjnym WTKF, bytomianin stanął na podium, zdobywając brązowy medal, a teraz sięgnął po złoty medal i tytuł mistrza Europy w konkurencji fuko-go oraz brązowy krążek w kumite.

Janusz Sowa, Maria Wysogląd oraz Michał Sowa brali udział w Mistrzostwach Europy ETKF w Belgradzie - zaprzyjaźnionej federacji karate tradycyjnego zrzeszonej w World Traditional Karate-do Union. Michał Sowa zaprezentował się znakomicie podczas zawodów zdobywając złoto w konkurencji fuku-go oraz brąz w kumite indywidualnym i czwarte miejsce w kata indywidualnym.

Michał Sowa mistrzem Europy!

Michał Sowa w finałowym pojedynku w fuku-go połamał kości śródręcza i przez całą konkurencję kumite walczył tylko lewą ręką, a mimo to pewnie pokonał reprezentanta Macedonii.

Warto dodać, że Maria Wysogląd również zaprezentowała się dobrze, dochodząc do półfinału w kata indywidualnym, z kolei Janusz Sowa pełnił nie tylko rolę trenera zawodników Polskiego Związku Karate Tradycyjnego, ale również był oficjalnym delegatem związku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również