Wiadomości z Bytomia

Bytom: Dzielnicowy odwiedził Przedszkole Miejskie nr 16!

  • Dodano: 2023-10-25 10:45

Jak, unikać zagrożeń i bezpiecznie poruszać się po drodze, to główne tematy spotkania z najmłodszymi. Dzielnicowy z Komisariatu Policji III w Bytomiu odwiedził przedszkole przy ulicy Piłsudskiego. Oprócz miłej atmosfery i wspólnej zabawy policjant przekazał dzieciom najważniejsze informacje dotyczące bezpieczeństwa.

Bezpieczny przedszkolak

Aspirant Bartłomiej Lisowski dzielnicowy z Komisariatu Policji III w Bytomiu odwiedził najmłodszych w Przedszkolu Miejskim nr 16 przy ulicy Piłsudskiego. Mundurowy uczył dzieci, jak unikać zagrożeń i bezpiecznie poruszać się po drodze. Policjant przypomniał przedszkolakom o konieczności noszenia odblasków na ubraniu lub na plecakach. W szczególności, gdy chodzą po zmroku.

Mundurowy starał się uzmysłowić dzieciom, jak ważne jest używanie elementów odblaskowych podczas spacerów, gdy jest już ciemno oraz poza terenem zabudowanym. Dzielnicowy poruszył również tematy związane z bezpieczeństwem podczas zabaw na podwórku, przejazdu samochodem, w kontaktach z obcymi i zwierzętami. Najmłodsi z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w prelekcji. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania, a na zakończenie miały okazję pooglądać policyjny radiowóz.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również