Wiadomości z Bytomia

Bytom: 26-letni rowerzysta sprawcą kolizji. Zapłaci 4 tysiące złotych mandatu

  • Dodano: 2023-03-22 06:30, aktualizacja: 2023-03-22 07:38

Prawie 2 promile alkoholu w organizmie miał rowerzysta, który w piątek spowodował kolizję drogową. Do zdarzenia doszło na ulicy Pułaskiego. 26-latek został ukarany mandatami karnymi na łączną kwotę 4000 złotych.

W piątek kilka minut po godzinie 14:00 bytomscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na skrzyżowaniu ulicy Pułaskiego i Składowej. Z ustaleń przybyłych na miejsce mundurowych z drogówki wynikało, że rowerzysta nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy osobowego opla i doprowadził do zderzenia.

Pijany rowerzysta sprawcą kolizji

Na szczęście na skutek wypadku żaden z kierujących nie doznał obrażeń wymagających hospitalizacji. Wynik badania stanu trzeźwości kierującego jednośladem wykazał prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji 26-latka ukarano mandatami w łącznej kwocie 4000 złotych.

Policja apeluje do wszystkich o rozsądek i przypomina, że prowadząc jakikolwiek pojazd po wypiciu alkoholu, stwarzamy ogromne niebezpieczeństwo dla siebie i innych - przekonują policjanci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również