Wiadomości z Bytomia

Bytom: Nowa elewacja kamienic przy ul. Piłsudskiego 34-36

  • Dodano: 2023-03-21 10:30

Zniknęły rusztowania z fasad zespołu budynków przy ul. Piłsudskiego 34-36. Wybudowane pod koniec XIX i na początku XX wieku budynki to kolejne przykłady secesji, które dostały drugie życie w ramach rewitalizacji Śródmieścia.

Realizująca inwestycję firma Efekt Sp. z o.o. zakończyła remont elewacji kolejnych z siedmiu remontowanych kamienic. Uwagę przyciągają odrestaurowane dekoracje sztukatorskie i wyczyszczona cegła klinkierowa, która po latach odzyskała swoją pierwotną kolorystykę.

Remont elewacji trwał kilka miesięcy i polegał nie tylko na renowacji detali architektonicznych, czyszczeniu i uzupełnianiu ceglanego licowania, ale też na przemurowaniach parteru, gdzie wcześniej mieściły się lokale użytkowe.

Odnowiona kamienica przy ul. Piłsudskiego 34-36

- Dzięki zmianie użytkowania lokali na parterze, powstały tam cztery mieszkania dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Wkrótce na klatce schodowej zostanie zamontowana rampa dla wózków inwalidzkich, powstanie też podjazd, którym będzie można  się dostać do budynku tylnym wejściem - mówi Paweł Kucab, wykonawca inwestycji, właściciel firmy Efekt.

Łącznie przy ul. Piłsudskiego 34-36 powstało 18 mieszkań, w tym jedno na poddaszu. Ekipy wykonawcze prowadzą jeszcze ostatnie roboty polegające na dociepleniu bramy, remoncie klatek schodowych, czy montaży rozdzielni licznikowych.

Przypomnijmy, że przy ul. Piłsudskiego realizowany jest projekt Rewitalizacji podobszarów 10, 11, 12, 13 - Bytom Śródmieście, Rozbark. To jedna z tych inicjatyw w Gminnym Programie Rewitalizacji, która stawia na poprawę wizerunku Śródmieścia. Łącznie remontowanych jest siedem kamienic, w których powstanie ponad 70 mieszkań, które zasilą bytomski zasób komunalny.

Intensywne prace trwają też przy ul. Kwietniewskiego 23, Piłsudskiego 38-40, 42-44 oraz w narożnej kamienicy przy Piłsudskiego 50.

Odnowiona kamienica przy ul. Piłsudskiego 34-36/fot. UM Bytom
Google NewsSubskrybuj mojBytom.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również