Wiadomości z Bytomia

Biegacze uczcili pamięć bytomskiego policjanta!

  • Dodano: 2023-05-18 09:45

Prawie 170 biegaczy z trzech województw uczciło wczoraj 17 maja pamięć bytomskiego policjanta Marka Sienickiego. Podczas VII Wojewódzkich Mistrzostw Policji w Biegu Przełajowym na terenie Doliny Bytomki przy ul. Ostatniej biegacze rywalizowali na dystansie 8 km. Najlepszy wynik osiągnął w kategorii „Policja i służby mundurowe” Mateusz Wolnik, który jednocześnie był najszybszym zawodnikiem we wszystkich kategoriach.

VII Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Biegu Przełajowym za nami!

W wydarzeniu co roku biorą udział nie tylko funkcjonariusze służb mundurowych, ale również pracownicy cywilni oraz emeryci policyjni i uczniowie klas mundurowych. Z kolei dla osób niezwiązanych ze służbami mundurowymi przewidziano podczas biegu kategorię OPEN. Wśród biegaczy dominowali mieszkańcy i pracownicy służb mundurowych z Bytomia, ale nie zabrakło również uczestników z województwa małopolskiego i opolskiego.

Zawody odbywające się od kilku lat na terenie naszego miasta mają na celu upamiętnienie tragicznie zmarłego bytomskiego policjanta Marka Sienickiego. Pomysłodawcą wydarzenia byli bytomscy policjanci, a jego organizację wspierają nie tylko Komenda Miejska Policji w Bytomiu, Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach oraz Zarząd Tereny NSZZP w Bytomiu, ale również Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu i Miasto Bytom.

Google NewsSubskrybuj mojBytom.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również