Wiadomości z Bytomia

Bezpieczne wakacje z bytomskimi policjantami

  • Dodano: 2020-07-16 09:45

To już kolejny poniedziałek, w którym mundurowi spotkali się z dziećmi w ramach działań „Kręci mnie bezpieczeństwo... w wakacje”.

Policjanci odwiedzili najmłodszych na terenie Szkoły Podstawowej nr 45 w Bytomiu, gdzie przekazali dzieciom podstawowe informacje dotyczące bezpiecznego spędzania czasu w okresie wolnym od nauki.

W ramach działań „Kręci mnie bezpieczeństwo...w wakacje” bytomscy policjanci spotkali się z dziećmi. Mundurowi odwiedzili najmłodszych na terenie SP 45 podczas zajęć organizowanych w ramach akcji "Lato w Mieście". Podczas spotkania policjanci poruszali tematykę związaną z bezpieczeństwem w trakcie wypoczynku. Przypominali, jak bezpiecznie spędzić czas nad wodą, w górach, czy w miejscu zamieszkania. Przestrzegali przed zagrożeniami, jakie czyhają w internecie. Mundurowi zwracali również uwagę na konieczność prawidłowego zachowania podczas poruszania się po drogach, zarówno przez pieszych, jak i rowerzystów. Apelowali również o ostrożność przy poruszaniu się na rolkach, deskorolkach czy hulajnogach. Przekazali cenne rady i wskazówki, jak zachować się w sytuacjach zagrożenia i gdzie szukać pomocy. Wszyscy z dużym zaangażowaniem wzięli udział w prelekcji i chętnie odpowiadali na pytania. Na zakończenie spotkania najmłodsi pozowali do wspólnego zdjęcia.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.