Wiadomości z Bytomia

Bezpieczne wakacje z bytomskimi policjantami

  • Dodano: 2020-07-16 09:45

To już kolejny poniedziałek, w którym mundurowi spotkali się z dziećmi w ramach działań „Kręci mnie bezpieczeństwo... w wakacje”.

Policjanci odwiedzili najmłodszych na terenie Szkoły Podstawowej nr 45 w Bytomiu, gdzie przekazali dzieciom podstawowe informacje dotyczące bezpiecznego spędzania czasu w okresie wolnym od nauki.

W ramach działań „Kręci mnie bezpieczeństwo...w wakacje” bytomscy policjanci spotkali się z dziećmi. Mundurowi odwiedzili najmłodszych na terenie SP 45 podczas zajęć organizowanych w ramach akcji "Lato w Mieście". Podczas spotkania policjanci poruszali tematykę związaną z bezpieczeństwem w trakcie wypoczynku. Przypominali, jak bezpiecznie spędzić czas nad wodą, w górach, czy w miejscu zamieszkania. Przestrzegali przed zagrożeniami, jakie czyhają w internecie. Mundurowi zwracali również uwagę na konieczność prawidłowego zachowania podczas poruszania się po drogach, zarówno przez pieszych, jak i rowerzystów. Apelowali również o ostrożność przy poruszaniu się na rolkach, deskorolkach czy hulajnogach. Przekazali cenne rady i wskazówki, jak zachować się w sytuacjach zagrożenia i gdzie szukać pomocy. Wszyscy z dużym zaangażowaniem wzięli udział w prelekcji i chętnie odpowiadali na pytania. Na zakończenie spotkania najmłodsi pozowali do wspólnego zdjęcia.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.