Wiadomości z Bytomia

Bezpieczne wakacje z bytomskimi policjantami

  • Dodano: 2018-07-02 07:45, aktualizacja: 2018-07-02 11:02

W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” dzieci z półkolonii odwiedziły mundurowych w Komendzie Miejskiej Policji w Bytomiu.

Spotkanie było okazją do przekazania najmłodszym podstawowych informacji dotyczących ich bezpieczeństwa podczas wakacji. Po prelekcji uczniowie zwiedzili miejsce pracy stróżów prawa oraz otrzymali pamiątkowe odblaski.

Bytomscy stróże prawa z Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu gościli dzieci biorące udział w półkoloniach organizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 w Bytomiu. W czasie spotkania mundurowi rozmawiali z uczniami i przekazali informacje dotyczące ich bezpieczeństwa podczas zabaw na dworze oraz poruszania się po drodze. Mundurowi przypomnieli o konieczności noszenia odblasków na ubraniu lub na plecakach. W związku z okresem wakacyjnym poruszono także temat bezpiecznego wypoczynku nad wodą w lesie lub w górach. Wszyscy otrzymali odblaski. Na zakończenie spotkania najmłodsi zwiedzili miejsce pracy mundurowych oraz z bliska obejrzeli policyjny radiowóz. Stróże prawa zapowiadają kolejne tego typu spotkania w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”.


Źródło: KMP Bytom

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.