Wiadomości z Bytomia

Areszt dla dwóch mężczyzn za rozbój i napaść na tle rasowym

  • Dodano: 2018-04-10 07:45, aktualizacja: 2018-04-09 11:22

Szybka reakcja dzielnicowego pozwoliła ustalić i zatrzymać napastników, którzy w ciągu kilkunastu minut na ulicy zaatakowali dwóch mężczyzn. Jednego pobili i zabrali mu portfel a drugiego zwyzywali na tle rasowym i rozbili na głowie butelkę.

Pokrzywdzeni, po udzielonej pomocy medycznej, wrócili do domów. Decyzją sądu dwaj sprawcy zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im teraz do 12 lat więzienia.

Do dzielnicowego z komisariatu w Stroszku, który pełnił służbę w rejonie ulicy Tysiąclecia, podszedł jeden z mieszkańców i poinformował, że przed chwilą dwóch napastników pobiło i okradło mężczyznę. Mundurowy ustalił, że 33-latek został napadnięty przez dwóch mężczyzn, którzy pobili go i zabrali mu portfel.

Dzielnicowy ustalił rysopisy napastników i powiadomił o zdarzeniu oficera dyżurnego z komisariatu w Stroszku. Po kilkunastu minutach stróże prawa zostali powiadomieni o kolejnej napaści przez dwóch mężczyzn w rejonie ul. Narutowicza. Tam sprawcy zwyzywali na tle rasowym kobietę i mężczyznę oraz rozbili na głowie 23-latka butelkę.

Pokrzywdzeni z urazami głowy trafili do szpitala. Dzielnicowy porównał rysopisy sprawców i okazało się, że w obu przypadkach byli to ci sami napastnicy. Mundurowy ustalił sprawców i wspólnie z policjantami z bytomskiej drogówki zatrzymał 22 i 27-latka. Mężczyźni byli pijani. Mieli po ponad promil alkoholu w organizmie. 22-latek trafił do policyjnego aresztu, a jego starszy kolega do izby wytrzeźwień. Po wytrzeźwieniu bytomianie usłyszeli zarzuty. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im teraz do 12 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.