Wiadomości z Bytomia

Areszt dla dwóch mężczyzn za rozbój i napaść na tle rasowym

  • Dodano: 2018-04-10 07:45, aktualizacja: 2018-04-09 11:22

Szybka reakcja dzielnicowego pozwoliła ustalić i zatrzymać napastników, którzy w ciągu kilkunastu minut na ulicy zaatakowali dwóch mężczyzn. Jednego pobili i zabrali mu portfel a drugiego zwyzywali na tle rasowym i rozbili na głowie butelkę.

Pokrzywdzeni, po udzielonej pomocy medycznej, wrócili do domów. Decyzją sądu dwaj sprawcy zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im teraz do 12 lat więzienia.

Do dzielnicowego z komisariatu w Stroszku, który pełnił służbę w rejonie ulicy Tysiąclecia, podszedł jeden z mieszkańców i poinformował, że przed chwilą dwóch napastników pobiło i okradło mężczyznę. Mundurowy ustalił, że 33-latek został napadnięty przez dwóch mężczyzn, którzy pobili go i zabrali mu portfel.

Dzielnicowy ustalił rysopisy napastników i powiadomił o zdarzeniu oficera dyżurnego z komisariatu w Stroszku. Po kilkunastu minutach stróże prawa zostali powiadomieni o kolejnej napaści przez dwóch mężczyzn w rejonie ul. Narutowicza. Tam sprawcy zwyzywali na tle rasowym kobietę i mężczyznę oraz rozbili na głowie 23-latka butelkę.

Pokrzywdzeni z urazami głowy trafili do szpitala. Dzielnicowy porównał rysopisy sprawców i okazało się, że w obu przypadkach byli to ci sami napastnicy. Mundurowy ustalił sprawców i wspólnie z policjantami z bytomskiej drogówki zatrzymał 22 i 27-latka. Mężczyźni byli pijani. Mieli po ponad promil alkoholu w organizmie. 22-latek trafił do policyjnego aresztu, a jego starszy kolega do izby wytrzeźwień. Po wytrzeźwieniu bytomianie usłyszeli zarzuty. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im teraz do 12 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.