Wiadomości z Bytomia

Poznaliśmy Bytomiankę i Bytomianina Roku

  • Dodano: 2018-04-09 11:00

Policjantka Anna Lenkiewicz i dyrektor Teatru Rozbark Adrian Lipiński zostali Bytomianką i Bytomianinem Roku 2017. Uroczystą galę uświetnił występ pięciu świetnych bytomskich wokalistek.

Dwie wspaniałe osobowości, dwa odrębne obszary aktywności, za to jeden wspólny mianownik – działanie z pasją, zapałem i zaangażowaniem, które bohaterowie dzisiejszej uroczystości z powodzeniem wykorzystują w pracy z niezmierzoną korzyścią dla miasta Bytomia - powiedział prezydent Bytomia Damian Bartyla. - Wielokrotnie powtarzałem, że bogactwo Bytomia to jego aktywni mieszkańcy, wśród których, jak widać - po występujących na tej scenie artystkach - prym wiodą kobiety. Dzisiejsza gala jest najlepszą ilustracją tych słów. Jest mi niezmiernie przyjemnie gościć artystki, które swym talentem i dokonaniami rozsławiają dobre imię miasta - dodał prezydent.

Kim są tegoroczni laureaci?

Anna Lenkiewicz pracuje w Zespole ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji. Jest inicjatorką i uczestniczką licznych projektów i przedsięwzięć ściśle związanych z realizowaniem profilaktyki społecznej skierowanej do każdej z grup wiekowych, w tym głównie do dzieci i młodzieży oraz osób nieaktywnych zawodowo, jak również wymagających opieki innych.

Adrian Lipński wcześniej był związany z bytomskim oddziałem jednego z banków. Teatrem Rozbark kieruje od początku jego powstania. Placówka zapisała się trwale na tanecznej mapie nie tylko Polski, ale i Europy. Kierowany przez Bytomianina Roku 2017 teatr kultywuje taneczne tradycje naszego miasta i z roku na rok powiększa swoją ofertę.

Uroczystość uświetnił występ pięciu niebanalnych, wspaniałych bytomianek. Niezwykłe wokalistki z naszego miasta zaprezentowały bardzo szeroki repertuar. Na scenie wystąpiły: Mariola Konieczna, nazywana „bytomską Osiecką”, która zaprezentowała się w repertuarze poezji śpiewanej. Kasia Moś, ubiegłoroczna finalistka Konkursu Piosenki Eurowizji, którą zachwycili się widzowie na całym świecie. Kasia Grzesiek, piosenkarka, która odnajduje się doskonale w co najmniej kilku muzycznych gatunkach, poza gospel także w hip-hopie, jazzie czy popie. Marta Król specjalizująca się w muzyce jazzowej. Ewa Uryga, wokalistka, której głos porównywany jest do głosów takich sław, jak Mahalia Jackson czy Ella Fitzgerald. Mianem jednej z najlepszych wokalistek jazzowych i soulowych okrzyknęły ją magazyny: „Jazz Forum” i „Twój Blues”. Całość poprowadziła, pochodząca z Bytomia i silnie z rodzinnym miastem związana dziennikarka, Anna Popek.

Tradycja przyznawania wyróżnień przez Ligę Kobiet Nieobojętnych sięga 2005 roku. Od tego czasu wyróżniono 60 kobiet i 5 panów.

Poznaliśmy Bytomiankę i Bytomianina Roku

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również