Wiadomości z Bytomia

42-letni bytomianin odpowie za nękanie byłej partnerki

  • Dodano: 2022-03-21 12:00

Świętochłowiccy policjanci zatrzymali 42-letniego mieszkańca Bytomia, który uporczywie nękał swoją byłą partnerkę. Mężczyzna zlekceważył nałożony na niego przez sąd zakaz zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzoną.

Nękanie byłej partnerki

W ubiegłym roku świętochłowiccy policjanci pod nadzorem chorzowskiej prokuratury prowadzili postępowanie wobec 42-letniego mieszkańca Bytomia. Mężczyzna przez kilkanaście miesięcy prześladował swoją byłą partnerkę. Sprawa zakończyła się wydaniem przez sąd zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną. Miało to zapobiec dalszej eskalacji jego zachowania, skutecznie zapewnić bezpieczeństwo kobiecie oraz dalszy prawidłowy tok postępowania. Pomimo wydawanych przez sądy środków zapobiegawczych, zdarzają się osoby, które lekceważą prawne zakazy. Tak było w przypadku bytomianina. Jak się okazało na przełomie ubiegłego i obecnego roku, stalker kilkukrotnie zlekceważył nałożony na niego przez sąd obowiązek.

Mężczyzna groził kobiecie, wysyłał jej liczne wiadomości oraz nachodził ją i śledził. W związku z powyższym w miniony poniedziałek kryminalni zatrzymali 42-latka w związku z wydanym postanowieniem przed chorzowską Prokuraturę Rejonową. Mężczyzna został doprowadzony przed oblicze prokuratora, a następnie sędziego. Chorzowski sąd zastosował wobec 42-latka środek o charakterze izolacyjnym w postaci tymczasowego aresztowania. Najbliższe 3 miesiące spędzi za kratami. Za groźby karalne, uporczywe nękanie oraz złamanie sądowego zakazu zbliżania się grozi mu teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również