Wiadomości z Bytomia

14 lutego rusza przebudowa ulicy Węglowej. Na czas robót przygotowany został objazd

  • Dodano: 2022-02-14 06:30, aktualizacja: 2022-02-13 22:02

Warta ponad 2,3 mln zł przebudowa ulicy Węglowej to kolejna ważna inwestycja drogowa, która zostanie zrealizowana w naszym mieście.

Na odcinku około 500 metrów wykonawca - firma COLAS Polska Sp. z o.o - nie tylko przebuduje nawierzchnię drogi, ale także wykona oświetlenie i zbuduje ciąg pieszo-rowerowy. Na realizację tej inwestycji miasto pozyskało z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych 1,85 mln zł. I etap prac na ul. Węglowej rusza już w poniedziałek 14 lutego i obejmie odcinek od przejazdu tramwajowego przez ul. Węglową do ul. Topolowej.

- Przebudowa ulicy Węglowej nie tylko wpłynie na poprawę bezpieczeństwa i komfortu kierowców, ale również umożliwi udostępnienie znajdujących się przy niej atrakcyjnych terenów inwestycyjnych - mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz. - W 2020 roku gmina zawarła porozumienie z firmą GTB Metropolis Sp. z o.o., która przygotuje teren przy ul. Węglowej pod inwestycję. Miasto z kolei zadeklarowało, że przebuduje drogę na odcinku od przejazdu tramwajowego do miejsca zjazdu z ul. Węglowej na teren inwestycyjny - podkreśla prezydent Mariusz Wołosz.

Najpierw przebudowa drogi

W ramach zaplanowanych prac firma COLAS Polska Sp. z o.o. wykona oprócz robót drogowych, elementy odwodnienia drogi, oświetlenie uliczne oraz przebuduje linie kabli teletechnicznych. Ponadto wybudowany zostanie ciąg pieszo-rowerowy, kanał technologiczny, a także sygnalizacja świetlna.

Warto dodać, że firma GTB Metropolis Sp. z o.o. zadeklarowała przygotowanie nieruchomości przy ul. Węglowej na potrzeby przyszłych inwestorów, między innymi poprzez: budowę dróg wewnętrznych i sieci uzbrojenia terenu, przebudowę sieci przesyłowej gazociągu oraz makroniwelację terenu.

Skorzystaj z objazdów

Od poniedziałku 14 lutego wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu w związku z rozpoczęciem prac na ul. Węglowej. Roboty będą realizowane od przejazdu tramwajowego przez ul. Węglową do skrzyżowania z ul. Topolową, a ww. odcinek drogi będzie zamknięty dla ruchu. Na czas prac wykonawca i Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu przygotowali objazd do ul. Topolowej i Zachodniej ulicami: al. Jana Nowaka-Jeziorańskiego, Celną, Zachodnią i Węglową.

Prosi się kierowców o zachowanie ostrożności i stosowanie się do zmienionej organizacji ruchu.

14 lutego rusza przebudowa ulicy Węglowej. Na czas robót przygotowany został objazd / fot. UM Bytom

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również