Wiadomości z Bytomia

Coraz więcej stacji ładowania pojazdów elektrycznych w mieście

  • Dodano: 2022-02-11 07:00, aktualizacja: 2022-02-10 20:12

Do punktów przy ul. Chorzowskiej 90 i al. Jana Nowa Jeziorańskiego dołączą nowe lokalizacje, w których użytkownicy pojazdów zasilanych energią elektryczną będą mogli "zatankować”.

Zgodnie z zapisami ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, na terenie gminy Bytom ma funkcjonować minimum 60 ogólnodostępnych punktów ładowania w różnych punktach miasta. Inwestycję realizuje Tauron Dystrybucja i polega ona na montażu stacji ładowania w miejscach wyznaczonych przez gminę Bytom.

Z zieloną rejestracją

Auta z napędem elektrycznym stanowią jeszcze rzadkość na drogach, ale zmieniająca się rzeczywistość i dążenia do ograniczania niskiej emisji sprawia, że liczba pojazdów elektrycznych będzie się systematycznie zwiększać. W Bytomiu dotychczas zarejestrowano 26 pojazdów z napędem elektrycznym (auta, motocykle, motorowery).

I tak w naszym mieście pojawiły się już cztery kolejne dwustanowiskowe urządzenia typu AC, ładujące pojazd z maksymalną mocą 22 kW. W ramach inwestycji realizowanej przez Tauron, nowe stacje pojawiły się m.in. przy ul. Modrzewskiego  (Hala na Skarpie), Pułaskiego (okolice lodowiska), a także przy ul. Białego (w pobliżu jednostki wojskowej 34. Śląskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej) oraz przy ul. Strzelców Bytomskich 135.

Stacje czekają jeszcze na odbiór oraz odpowiednie oznakowanie. W trakcie montażu są też urządzenia w siedmiu innych lokalizacjach. Inwestycja ma się zakończyć pod koniec czerwca.

Użytkownikom swoich stacji Tauron udostępnia m.in. własny system zarządzania ładowarkami oraz aplikację służącą do obsługi procesu ładowania. Inwestowanie w sieć stacji ładowania wpisuje się w realizowaną przez Tauron strategię tzw. zielonego zwrotu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również