Wiadomości z Bytomia

13 najciekawszych atrakcji z okazji Dnia Dziecka w województwie śląskim

 • Dodano: 2021-05-28 15:00, aktualizacja: 2021-05-28 16:21

Dzień Dziecka 2021. Otwarcie wodnego placu zabaw w Chorzowie, zwiedzanie nowego lodowiska w Bytomiu, Gra miejska czy spektakl teatralny - to tylko niektóre atrakcje, jakie zaplanowano z okazji Dnia Dziecka 2021 w naszym regionie. Gdzie warto się wybrać? Podpowiadamy!


Dzień Dziecka 2021 w województwie śląskim będzie wyglądał nieco inaczej niż zazwyczaj, ponieważ nadal panuje reżim sanitarny. Nie oznacza to jednak, że zrezygnowano z organizacji imprez dla najmłodszych. Plany wydarzeń plenerowych pokrzyżowała nieco pogoda. Większość eventów zapowiadano na weekend 29-30 maja. Jednakże z uwagi przewidywanych niekorzystnych warunków atmosferycznych wiele z nich przeniesiono na inny termin.


Poniżej prezentujemy 13 atrakcji odbywających się w 7 miastach:


Bytom - Bytomski Familijny Dzień Dziecka

Bytomski Familijny Dzień Dziecka odbędzie się 1 czerwca. Start o godzinie 15.00. Wtedy też nastąpi oficjalne otwarcie Lodowiska im. Braci Nikodemowiczów. Również tego dnia, w godz. 15.00 - 18.00 będzie możliwe zwiedzenie lodowiska z przewodnikiem, który opowie o ciekawostkach związanych m.in. z jego budową  (zwiedzanie odbywać się będzie co 30 minut). 

 • O godz. 15.00, 16.30 i 18.00 odbędą się ślizgawki połączone z nauką jazdy na łyżwach, 
 • O godz. 15.00 zaplanowano otwarcie lodowiska będziemy świętować przy okolicznościowym torcie. 
 • W godz. 15.00 - 20.00 na parkingu przed lodowiskiem zaplanowano animacje dla dzieci: malowanie buziek, brokatowe tatuaże, warsztaty bubble show oraz smaczne jedzenie prosto ze stoisk gastronomicznych bytomskich restauratorów. 
 • W godz. 16.00 - 18.00 przed lodowiskiem odbędzie się koncert z udziałem dzieci z MDK nr 1 i MDK nr 2. 
 • O godz. 20.00 - odbędzie się ślizgawka pod gwiazdami z muzyką.

Uwaga! Na wydarzenia odbywające się na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów - zarówno na zwiedzanie, jak i na ślizgawki - obowiązują zapisy elektroniczne - od 29 maja link do zapisów zostanie zamieszczony na stronie www.osir.bytom.pl oraz na stronie www.bytom.pl. Odwiedzający lodowisko będą mogli skorzystać z wypożyczalni łyżew.


 

Chorzów – gra miejska i zabawa w parku

W Chorzowie zaplanowano kilka wydarzeń z okazji Dnia Dziecka. 29 maja Chorzowskie Centrum Kultury zaplanowało rodzinne atrakcje z dziką przygodą. W pięciu dzielnicach miasta rozegra się gra terenowa „Amazońska dżungla”, która składa się z trzech części:

 • CZĘŚĆ I – NIE DAJ SIĘ POŻREĆ

Jeśli chcesz wiedzieć, jakie zwierzęta możesz spotkać w dżungli, kogo unikać, przed kim uciekać, a kogo najlepiej w ogóle nie spotkać - to gra dla całej rodziny.

W godz. 10.00-14.00 Chorzów Centrum, powtórka - g. 15.00-18.00 Osiedle Klimzowiec

 • CZĘŚĆ II – PRZETRWAJ W DŻUNGLI 

Jeśli chcesz poznać sposoby na przeżycie w dżungli, chcesz się dowiedzieć, jak zdobyć pożywienie, jak uniknąć niebezpieczeństw czających się w dzikim gąszczu, co może Ci się przydać, a co będzie zbędnym balastem - to gra dla Twojej rodziny.    

W godz. 10.00-14.00 Chorzów Stary, powtórka - g. 15.00-18.00 Chorzów II

 • CZĘŚĆ III - RODZINNE SAFARI - gra dla najmłodszych

Jeśli jesteś jeszcze bardzo małym odkrywcą, na początku swej egzotycznej przygody, jeśli chcesz się pobawić, poznać zwierzątka i roślinki dalekich stron - to gra dla Twojej rodziny. Impreza odbędzie się w godz. 10.00-14.00 w Chorzowie Batorym.


Dzień Dziecka w Parku Śląskim

Z okazji Dnia Dziecka 1 czerwca w Parku Śląskim przygotowano wiele atrakcji dla najmłodszych, m.in. zumbę, badminton, piłkę nożną. Dzieci zobaczą także spektakl pt. "Cyrkowy świat zwierząt".

Impreza odbędzie się w godzinach 14.00-20.00 na Dużej Łące w pobliżu neonu parkowego. 

 • O godz. 14.30 odbędzie się zumba dla dzieci (godz. 14.30), 
 • O godz. 15.30 - trening pokazowy z badmintona,
 • O godz. 16.30 - trening bajkowy z piłki nożnej, 

Fani teatru będą mogli zobaczyć przedstawienie w plenerze „Cyrkowy Świat Zwierząt”.


Wielkie otwarcie wodnego placu zabaw w Chorzowie!

1 czerwca o godzinie 11.00 zaplanowano inaugurację wodnego placu zabaw położonego na skwer przy rogu ul. Filarowej/Floriańskiej w Chorzowie. Plac zabaw składa się z niecki z syntetyczną nawierzchnią oraz urządzeń służących do zabawy z użyciem wody takich jak „dysza galaretka”, „dysza wulkan”, „dysza pająk”, „dżdżownica”, „kwiatek solo”, „kwiat S”, „tunel z kręgów wodnych”, „dysza solo”, „rybka” czy „żaba”. Wokół znajdują się brodziki, plaża i alejki asfaltowe. O czystość wody dba stacja uzdatniania wody. Wstęp jest darmowy i ogólnodostępny.

Obiekt czynny jest sezonowo:

 • Od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 do 21.00
 • W sobotę i niedzielę w godz. 10.00-20.00.
   

Gliwice: teatr, wystawy i zabawa w plenerze

Tuwimowy Dzień Dziecka w Teatrze Miejskim w Gliwicach

1 czerwca w Teatrze Miejskim w Gliwicach najmłodsi miłośnicy tej sztuki będą mogli zobaczyć spektakl "Tuwim dla dzieci” w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego. To kompilacja znanych, mniej znanych i zupełnie zapomnianych wierszy dla dzieci naszego znakomitego poety. To spektakl bardzo muzyczny, w którym widzowie będą – dosłownie! – wciągani w teatralną przygodę. Zabieramy was do czarodziejskiego gabinetu poety, w którym słowa, rymy i wiersze ubrane zostaną w bogatą plastykę teatru masek, lalek i cieni.


Dzień Dziecka w Europie Centralnej

W tym roku Europa Centralna będzie świętować Dzień Dziecka nie tylko przez jeden, ale kilka dni! W dniach 26-29 maja po zrobieniu zakupów za min. 150 zł (maksymalnie na dwóch paragonach) można odebrać voucher o wartości 30 zł na zakupy w sklepach i restauracjach lub wymienić go na bilet do jednego z miejsc rozrywki Europy Centralnej. Stoisko promocyjne będzie czynne w godz. 11.00-18.00. 

W Europie Centralnej zaplanowano też wiele atrakcji dla najmłodszych jak m.in.:

 • Wystawa Inwazja Gigantów - największe i najpiękniejsze budowle z klocków LEGO na świecie.
 • Wystawa pająków i skorpionów - przełam swoje lęki i poznaj te egzotyczne stworzenia.
 • 3D Trick Gallery - największa w Polsce kolekcja trójwymiarowych obrazów.
 • Kolejkowo - poznaj magiczny świat w miniaturze.
 • House of Air - niespożytą energię szybko można wykorzystać w wyjątkowym parku trampolin.


Dzień Dziecka w gliwickim plenerze

Z okazji Dnia Dziecka w Gliwicach zaplanowano też sporo wydarzeń plenerowych jak m.in.:

 • Ekowarsztaty na Rynku,
 • Plac Krakowski zamieni się w miejską strefą aktywności. Pojawi się tam sportowe miasteczko dla najmłodszych, a w nim: tory przeszkód, minitrening bokserski, wyścig taczek, szkółka szczudlarska, wyścigi na rowerkach biegowych. Będzie także akademia rowerowa, pokazy trialu (czyli jazdy rowerem po przeszkodach), freestyle football i skimboard, czyli deska do ślizgania się po... wodzie!
 • W Parku Chopina pojawią się dmuchańce, a także eurobungee, karuzela łańcuchowa, kolejka na torach i elektryczne samochodziki.
 • Na Placu Grunwaldzkim zaplanowano pokazy naukowe. Na śmiałków będzie czekał m.in. symulator lotu VR, megagry i minipark naukowy.

30 maja miasto zapewnia atrakcje w kilku miejscach na terenie miasta. Świetna zabawa od godz. 12.00 do 19.00 gwarantowana. 
 

Mikołów na Dzień Dziecka zaprasza na basen

Z okazji Dnia Dziecka Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji serdecznie zaprasza w dniach od 30 maja do 1 czerwca na krytą pływalnię “Aqua Plant”. Dla wszystkich korzystających udostępniony zostanie wodny tor przeszkód, który dostępny będzie w godzinach 06:00 – 22:00. Wejście na obiekt zgodnie z obowiązującym cennikiem. W związku z obowiązującymi obostrzeniami limit osób na terenie krytej pływalni wynosi 45. Warto dodać, że we wskazanym terminie kryta pływalnia będzie dostępna tylko dla osób korzystających z toru wodnego.
 

Ruda Śląska na sportowo i teatralnie

Ruda Śląska uczci Dzień Dziecka na sportowo. 1 czerwca Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza dzieci do wspólnej zabawy na Boisku Orlik w Rudzie Śląskiej przy ul. Hallera 14. Początek sportowej imprezy o godzinie 15.00, a przewidywany czas zakończenia nastąpi o godzinie 19.00. Zaplanowano m.in. kilka konkurencji sportowych w których można będzie wziąć udział i zdobyć nagrody. Zabawy dostosowane będą odpowiednio do wieku.


Magiczne popołudnie z okazji Dnia Dziecka w MCK

1 czerwca o godz. 17.00 w Miejskim Centrum Kultury im. H. Bisty zaplanowano „Magiczne popołudnie”, czyli występ iluzjonisty "Pan Magiczny". Bohaterem widowiska będzie Sebastian Grabowski, czyli Mistrz Polski w Iluzji Scenicznej i Uczestnik Telewizyjnego Programu "Mam Talent".

To międzynarodowy artysta występujący w Anglii, Niemczech oraz jedyny polski iluzjonista, który miał tournée iluzjonistyczne dla dzieci w Wietnamie i Kambodży. Ponad 150.000 oczarowanych dzieciaków w Polsce i na świecie, ponad 1500 wykonanych pokazów i ponad 10 lat doświadczenia scenicznego. Roześmiane buźki dzieci na każdym pokazie, potwierdzone opiniami i referencjami instytucji publicznych, firm i prywatnych osób to najlepsze rekomendacje. Bilety w cenie: 25 zł.
 

Świętochłowice tradycyjnie będą świętowały Dzień Dziecka na "Skałce"

Świętochłowicki Dzień Dziecka odbędzie się w sobotę, 12 czerwca, od godz. 14.00 do godz. 18.00, teren OSiR "Skałka" w Świętochłowicach. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci w każdym wieku.

Dla dzieci zaplanowano takie atrakcje jak:

 • Tor Wyścigowy Zygzaka
 • Zamek Księżniczki
 • Towarzystwo Przyjaciół 2 Kółek
 • Sala Zabaw Króla Juliana
 • Magiczne Życzenia Alladyna
 • Spiżarnia Kubusia Puchatka
 • Latająca Biblioteka
 • Dmuchany Cyrk Słonia Dumbo
 • III Piętro Hogwartu
 • Stadion Mistrzów Pokemon
 • Boisko Tsubasy
 • Jazda bez trzymanki!

Szczegóły wydarzenia można znaleźć na facebookowym profilu TU.


 

Zabrze: sport i cyrk

W Zabrzu, w najbliższa sobotę, 29 maja, zaplanowano imprezę z okazji Dnia Dziecka, która odbędzie się na Arenie Zabrze przy ulicy Roosevelta 81. Początek wydarzenia już o godzinie 11.00.

Zaplanowano wiele atrakcji, m. in:

 • strefa Górnika Zabrze,
 • strefa animacji i gier , 
 • strefa zabawy,
 • strefa sportu,
 • scena muzyczna.

Dodatkowo strefa SZACH MAT, gdzie odbędzie się wielka gra z Mistrzem oraz mecz III Ligii Górnik Zabrze II - GKS Pniówek Pawłowice o godz. 15.00.


Cyrkowy Dzień Dziecka w Sztolni Królowa Luiza

Od 1 czerwca Sztolnia Królowa Luiza zaprasza na zwiedzanie Podziemnej Trasy Rodzinnej w cyrkowym klimacie. Z kolei 5 czerwca Park 12C zamieni się w prawdziwe, cyrkowe miasteczko

Na najmłodszych czekać będą między innymi:

 • bańki mydlane,
 • warsztaty żonglerskie,
 • gry zręcznościowe,
 • szczudła, równoważnie,
 • tor do gry w minigolfa,
 • animacje cyrkowe,
 • narty do chodzenia w duecie,
 • muzyka na żywo,
 • warsztaty plastyczne
 • mała gastronomia.

Macie już swoje typy? Gdzie się wybierzecie? Piszcie w komentarzach!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również