W Bytomiu przyszły na świat pięcioraczki! 

Czas czytania: 1 min.

W Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Bytomiu przyszły na świat pięcioraczki – dziewczynka i czterech chłopców. Ich imiona to: Marcelina, Marcin, Filip, Oliwier i Szymon. Taka ciąża zdarza się raz na 52 miliony. 

Pięcioraczki to skrajne wcześniaki, lekarze na razie nie informują o ich stanie zdrowia. Rodzice dzieci są mieszkańcami wsi Źrębice w gminie Olsztyn pod Częstochową.

– Wójt Gminy Olsztyn, Tomasz Kucharski i Rada Gminy planują przygotowanie specjalnego funduszu dla rodziny. Gratulujemy szczęśliwym Rodzicom! – można przeczytać na stronie internetowej gminy Olsztyn.

Gratulacje rodzicom, na swoim twitterowym profilu, złożyła także Bożena Borys Szopa, minister rodzin, pracy i polityki społecznej. 

Podobny przypadek równie mnogich narodzin miał miejsce niedawno w Krakowie. Pod koniec maja przyszły tam na świat sześcioraczki – cztery dziewczynki i dwóch chłopców.

Tagi:

Autor / Źródło
Maciej Poloczek / PAP, www.olsztyn-jurajski.pl

Dodaj komentarz

Błąd:

Wynik:
Opinia została pomyślnie dodana.
Po przeprowadzeniu weryfikacji, jej treść zostanie udostępniona publicznie.

Trwa wysyłanie komentarza ...

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść.

* pola obowiązkowe