Wiadomości z Bytomia

Wypróbuj loty w tunelu aerodynamicznymi w Katowicach

  • Dodano: 2018-04-27 11:15

Marzysz o lataniu w przestworzach? W takim przypadku wybierz się na lot do tunelu aerodynamicznego w Katowicach!

Swobodne spadanie to wyjątkowe doznanie, które dotychczas było dostępne bez ryzyka jedynie dla skoczków spadochronowych – teraz jednak możemy poznać je na jeszcze jeden sposób, a mianowicie przez tunel aerodynamiczny. Loty w aerotunelach to doskonały wybór dla każdego, kto chciałby przeżyć niesamowitą przygodę – teraz możemy odbyć ją również w Katowicach, gdzie działa tunel aerodynamiczny Profly.

 

Na czym polegają loty w tunelu aerodynamicznym?

Tunele aerodynamiczne używane są nie tylko podczas badań aerodynamiki, ale również mają szersze zastosowanie. Obecnie wykorzystywane są również jako wsparcie w treningach spadochroniarskich indywidualnych oraz grupowych, a także coraz więcej z nich otwiera swoje podwoje dla niedoświadczonych osób, aby zapewnić im świetną rozrywkę.

Do lotu w tunelu aerodynamicznym nie potrzebujemy żadnego specjalnego przygotowania – dzięki temu nawet osoba, która nigdy wcześniej nie miała doświadczenia ze spadochronami może przeżyć niesamowitą przygodę.

Pionowy tunel aerodynamiczny jest w stanie imitować warunki podobne podczas swobodnego spadania w przestworzach. W konstrukcji tunelu znajdują się specjalne wentylatory, które są w stanie rozpędzić strugi powietrza nawet do prędkości wynoszącej 310 kilometrów na godzinę. To wystarczająca prędkość, aby podnieść w górę dorosłą osobę i dać efekt podobny do swobodnego spadania, a nawet pozwolić na różne ewolucje.

Jedna sesja w tunelu trwa około 2-3 minut – chociaż może wydawać się, że to bardzo krótko, to jednak w rzeczywistości jest to naprawdę wystarczający czas, aby poznać bliżej uczucie swobodnego spadania i dobrze się bawić. Dużą zaletą lotów w tunelu aerodynamicznym jest również to, że możemy powtarzać je tak długo, jak chcemy.

 

Czy to bezpieczne?

Loty w tunelach są jednocześnie całkowicie bezpieczne. Konstrukcja tunelu wyposażona jest w specjalną ażurową siatkę, która daje podparcie skoczkowi i jednocześnie przepuszcza powietrze. W trakcie lotu stosuje się również kaski oraz gogle, które zabezpieczają przed ewentualnymi urazami.

Osoby początkujące znajdują się w aerotunelu pod opieką instruktora, dlatego mogą zawsze liczyć na jego pomoc. Podczas lotu w tunelu aerodynamicznym na początku można próbować prostych pozycji, a potem można przejść do tych bardziej złożonych, które dają jeszcze więcej adrenaliny.

 

Kto może wziąć udział w locie w tunelu aerodynamicznym?

Zasadniczo tunel aerodynamiczny jest otwarty niemalże dla każdego, kto chciałby spróbować podniebnej rozrywki w bezpiecznym wydaniu. Nie ma ograniczeń wiekowych, także przeciwwskazania zdrowotne są ograniczone. Nie ma potrzeby odbywania czasochłonnych i drogich szkoleń oraz badań lekarskich.

W lotach w tunelach aerodynamicznych mogą brać udział osoby poniżej 18 roku życia, a także seniorzy. Najmłodsza osoba w Polsce, która latała w aerotunelu, miała zaledwie 2 lata, natomiast najstarsza 93 lata. Jeśli nie mamy przeciwwskazań zdrowotnych do uprawiania innych sportów, nie powinniśmy mieć również przeciwwskazań do lotu w tunelu.

 

Ile zapłacimy za lot w tunelu aerodynamicznym?

Wbrew pozorom, rozrywka taka jak tunel aerodynamiczny wcale nie jest bardzo kosztowna. W Katowicach możemy skorzystać z niej w tunelu Profly – https://katowice.profly.pl/. Za 3 minuty lotu dla jednej osobie zapłacimy tam 249 złotych, z kolei dla osoby poniżej 18. roku życia 219 złotych. Możemy też wykupić dłuższe loty lub wybrać pakiet dla kilku osób – doskonały dla rodziny albo znajomych.

Lot można zarezerwować całkowicie przez internet – wystarczy tylko parę minut, aby wybrać dogodny termin i wykonać wpłatę. Można również zakupić lot w tunelu aerodynamicznym w formie vouchera upominkowego. Wtedy nie określamy terminu, więc osoba, która otrzyma taki niezwykły prezent, może wybrać go samodzielnie. Voucher na lot w tunelu będzie też doskonałym pomysłem na upominek last minute, ponieważ możemy wykupić go nawet w tym momencie i mieć u siebie w parę minut.

 

Komentarze (1)    dodaj »

  • Marek

    Atrakcja super. Jak otworzyli pierwszy tunel aerodynamiczny w Lesznie to o 3 miesiaćach jak on juz funkcjonował to pojechałem tam, żeby polatać. to nie był mój pierwszy i ostatni raz

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.