Wiadomości z Bytomia

Wynajem aut - czy warto?

  • Dodano: 2019-01-10 12:30

Dziś coraz bardziej popularnym rozwiązaniem staje się wynajem samochodów. Czy jest to kosztowne? Zależy jak na to spojrzeć. W dużej mierze zależy to od tego czy wypożyczamy auto długoterminowo czy krótkoterminowo.

W pierwszym przypadku na pewno możemy liczyć na jakieś zniżki ze strony wypożyczalni samochodów. W drugim z kolei raczej ze zniżkami będzie ciężko, no chyba, że wypożyczalnia prowadzi system lojalnościowy i będziemy w niej częstymi klientami. Jedyną wadą wypożyczania auta jest fakt, że nie stanie się ono naszą własnością nawet przy regularnym czy długoterminowym wypożyczaniu.

Wypożyczenie auta na krótki okres to na pewno świetna opcja dla klientów, którzy z jakichś przyczyn nie dysponują czasowo własnym samochodem:

  • kolizja
  • nagła awaria
  • podróżowanie
  • chęć sprawdzenia nowego modelu auta
  • wyjazdy służbowe

Podróżowanie samochodem na pewno jest wygodniejsze od komunikacji miejskiej a co ważne pozwoli nam dużo zyskać na czasie.

Wynajem długoterminowy to ciekawa propozycja dla klientów, którzy nie  dysponują dużą gotówką na zakup auta lub nie mogą dostać kredytu na ten cel. Opcja wypożyczenia częściowo spełni ich marzenie o własnym samochodzie.

Wynajem na dłuższy okres czasu jest również interesującym rozwiązaniem nie tylko dla osób prywatnych, ale również dla firm.

Dużą zaletą wynajmu auta na dłuższy czas jest stała comiesięczna opłata, w którą wliczone są ubezpieczenie, wszelkie naprawy czy  przeglądy. Nie musimy również martwić się o załatwianie wszelkich formalności związanych z posiadaniem auta.

Przed podjęciem decyzji warto zapoznać się z ofertami wypożyczalni i wybrać tą najbardziej atrakcyjną. Ofert jest bardzo dużo o czym świadczy rosnąca z miesiąca na miesiąc liczba wypożyczalni samochodowych. Jedną z nich jest np. wypożyczalnia aut AgiCars. Podróżowanie autem po Chorzowie, Bytomiu czy innych większych miastach aglomeracji śląskiej na pewno pozwoli nam zaoszczędzić sporo czasu.

Dużą zaletą wypożyczenia samochodowych jest szybka dostępność, załatwienie formalności zajmie nam co najwyżej kilkadziesiąt minut i samochód już jest do naszej dyspozycji. Wypożyczalnie mają również duży wachlarz wyboru marki pojazdu.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.