Wiadomości z Bytomia

Wyjeżdżasz na narty? Zadbaj o dobre ubezpieczenie!

  • Dodano: 2022-02-23 11:15

Wielu z nas myśli o zagranicznych wyjazdach. Zima nadal trwa, a stoki mają dużo do zaoferowania miłośnikom nart. Przed podróżą do innego państwa powinno się jednak ubezpieczyć, między innymi z uwagi na koronawirusa.

Czy można ubezpieczyć się na COVID-19?

Początkowo firmy ubezpieczeniowe nie były przygotowane na pandemię koronawirusa. Z tego powodu mało który ubezpieczyciel oferował ochronę w przypadku zakażenia tym wirusem. Dziś jednak sytuacja wygląda zupełnie inaczej, co pokazuje między innymi ten artykuł: https://www.ubezpieczeniaonline.pl/turystyczne/a/ubezpieczenie-turystyczne-na-covid-19-jak-je-wybrac/453.html.

Czy warto ubezpieczyć się na wypadek zakażenia? Zdecydowanie tak. Dobre ubezpieczenie zapewni nam pokrycie kosztów między innymi w następujących sytuacjach:

  • Gdy będziemy musieli wykonać test na COVID-19,

  • Jeśli będziemy potrzebować hospitalizacji,

  • Jeśli będziemy musieli zostać za granicą dłużej z powodu hospitalizacji/kwarantanny,

  • Gdy pobyt za granicą będzie dłuższy z powodu zachorowania naszego dziecka.

Jak widać ubezpieczenie może zapewnić nam duży komfort psychiczny. Zyskujemy świadomość, że w przypadku zachorowania nie zostajemy sami i otrzymamy potrzebne wsparcie.

Gdzie wybrać się na zimowy urlop?

Jesteśmy w okresie ferii zimowych, więc oferta wielu państw jest naprawdę bogata. Zima to czas, gdy dużym zainteresowaniem cieszą się stoki narciarskie. Faktycznie, wielu Polaków nie wyobraża sobie zimowego urlopu bez jazdy na nartach.

W takim wypadku warto zastanowić się nad tym, gdzie najlepiej spędzić ten czas. Pomocny może być ten artykuł: https://www.ubezpieczeniaonline.pl/narciarskie/a/tanie-narty-w-europie-najlepsze-miejsca-na-szusowanie-w-dobrej-cenie/480.html. Dowiemy się z niego między innymi tego, jakie zasady dotyczące COVID-19 panują w poszczególnych państwach.

Wybierając kraj powinniśmy sugerować się między innymi tym, jak wygląda jego sytuacja dotycząca zachorowań. Pozwoli to nam oszacować, jak ryzykownym może okazać się nasz wyjazd.

Słowacja – raj dla narciarzy?

Wielu polskich turystów podkreśla, że zimowy wypoczynek wcale nie musi być drogi. Ceny za granicą bywają naprawdę atrakcyjne, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę to, co niektóre kurorty mają nam do zaoferowania.

Gdy nie zależy nam na długich wyjazdach, ale jednak chcielibyśmy pobyć w innym kraju, to jak najbardziej mamy taką możliwość. Dużo do zaoferowania ma między innymi Słowacja, która dodatkowo jest stosunkowo tanim państwem.

Słowacja – Kubínska

Jeśli nie chcemy wybierać się w dalekie podróże, warto rozważyć słowacki kierunek. Ośrodek leży dosłownie 40 km od polskiej granicy, więc możemy się w nim znaleźć naprawdę szybko. Przypadnie on do gustu szczególnie bardziej zaawansowanym miłośnikom nart. Co jednak równie istotne, jest to dobre miejsce na wyjazd razem z dziećmi – na miejscu znajdziemy bowiem przedszkola narciarskie, w których maluchy nauczą się podstaw jazdy. Poza tym ceny są naprawdę przystępne, więc nasz urlop nie będzie kosztować fortuny.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.