Wiadomości z Bytomia

Self Storage zastępstwem potrzeby posiadania garażu

  • Dodano: 2022-11-28 06:15, aktualizacja: 2022-11-29 08:37

Jeśli narzekasz na brak garażu, gdzie mógłbyś przechowywać rzeczy, na które wiecznie brakuje miejsca w Twoim domu, pora zainteresować się magazynem samoobsługowym, tak zwanym Self Storage. Jeśli poznasz zalety tego typu pomieszczenia i usługi z nim związanej, może się okazać, że potrzeba posiadania garażu przestanie być tak dojmująca.

Czym jest Self Storage?

Wyobraź sobie, że otrzymujesz możliwość użytkowania stacjonarnego kontenera magazynowego. Możesz umieszczać w nim praktycznie wszystko, o ile przetrzymywanie danego rodzaju rzeczy zgodne jest z prawem. Mienie przechowujesz w kontenerze, jak długo chcesz — zależy to od Ciebie samego. Co ważne, w każdej chwili możesz podjechać w miejsce, gdzie stoi kontener, otworzyć go, zabrać potrzebną zawartość, przeorganizować swoje rzeczy. Możesz też dokładać kolejne. Nie obowiązują Cię żadne ramy czasowe, nie jesteś uzależniony od występowania dni wolnych od pracy, świąt kościelnych — boks pozostaje do Twojej dyspozycji całą dobę, przez siedem dni w tygodniu. Scenariusz ten dla wielu z nas byłby strzałem w dziesiątkę, gdyby tylko był możliwy do urzeczywistnienia. Tymczasem magazyny Self Storage nie są wcale niedoścignioną mrzonką. Funkcjonują już od lat, najpierw podbijając rynek amerykański, następnie docierając do Europy, gdzie wreszcie zawitały na polskie podwórko. 

Przechowuj jak w garażu

Przyjęło się, że w garażu przechowuje się między innymi akcesoria motoryzacyjne, narzędzie, ale też wszystko to, na co brakuje miejsca w domu. Stanowi on nieraz schowek na wszelkie rzeczy, których trzymanie w domu uszczuplałoby jego wolną przestrzeń. Garaż niejednokrotnie przypomina rodzaj graciarni, gdzie lądują wszelkie nieużywane przedmioty, pamiątki, a nawet rzeczy wielkogabarytowe, wersalki czy biurka. Wszystko to możesz bez przeszkód umieścić w kontenerze Self Storage. Magazyny samoobsługowe będą idealne do przechowywania w nich:

  • motocykli, motorowerów, rowerów, hulajnóg;
  • sprzętu sportowo-rekreacyjnego typu narty, sanki, deskorolki, piłki;
  • wózków dziecięcych, zabawkowych, rehabilitacyjnych;
  • wyposażenia dużych gabarytów (np. mebli);
  • wyposażenia wnętrz, w tym elementów użytkowo-dekoracyjnych, jak lampy, karnisze;
  • wszelkiego rodzaju narzędzi, od typowych narzędzi majsterkowicza, typu młotki, śrubokręty, wiertarki, po sprzęt ogrodniczy.

Czy jest coś, czego nie można przechowywać w magazynie samoobsługowym? Granicą są normy związane z przestrzeganiem prawa. Niedozwolone jest więc m.in. przechowywanie zwierząt, rzeczy pochodzących z przestępstw, artykułów nielegalnych na terenie Polski. Magazyny nie będę też odpowiednie do przechowywania śmieci. 

Bezpieczeństwo przechowywania

Brak miejsca, gdzie składować można swoje rzeczy, może być dotkliwy. Odpowiedzią jest kontener magazynowy z nieograniczonym dostępem, który możesz wynająć odpłatnie, na jak długo zechcesz. Kwestia ochrony takiego kontenera niejednokrotnie jest na dużo większym poziomie niż tradycyjny garaż. Każda firma, która wynajmuje kontenery magazynowe, ma swoje własne metody na ochronę mienia swoich klientów. Przedsiębiorstwo eko-gruz.pl na przykład zapewnia, po pierwsze, indywidualny kod dostępu do kontenera. Oznacza to, że pozostawiając w magazynie swoje rzeczy, możesz być pewien, że nikt oprócz Ciebie nie zna kodu i nie otworzy boksu pod Twoją nieobecność. Dodatkowo możesz zabezpieczyć boks we własnym zakresie tradycyjną kłódką. Po drugie zaś, nad bezpieczeństwem całodobowo czuwa ochrona oraz monitoring. Zwykły garaż, który możesz wydać od osób prywatnych, rzadko ma tak dobre udogodnienia. 

Szukasz garażu do wynajęcia, aby móc przechowywać w nim swoje rzeczy, na które nie masz miejsca w domu? Rozważ system Self Storage. Zyskujesz nieograniczony dostęp do kontenera magazynowego, a dodatkowo możesz cieszyć się bezpieczeństwem trzymanego w środku mienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.