Wiadomości z Bytomia

Samochody KIA idealne do miasta

  • Dodano: 2021-12-02 08:00, aktualizacja: 2021-12-02 08:15

W ostatnich latach w miastach wyraźnie jest zauważalny zwiększony ruch samochodowy. Kierowcy coraz częściej napotykają na korki, co jest niejednokrotnie powodem do narzekań. Nie są ponadto zadowoleni z problemów z zaparkowaniem auta w centrach miast. Jakie auta KIA są zatem najlepsze do miasta?

KIA Picanto

KIA Picanto to najmniejsze auto w rodzinie, które zyskuje coraz to większą grupę swoich fanów. Ma niecałe 3,6 metra długości, ale wnętrze wydaje się być obszerne i komfortowe. Pod maską skrywa kompaktowe silniki benzynowe o niskim spalaniu i niskim poziomie emisji zanieczyszczeń (1,0 DPi oraz 1,2 DPi). W zestawie z przekładnią manualną Picanto staje się autem niesamowicie zwinnym i dynamicznym, co czyni je wprost idealnym do jazdy do miasta a i z zaparkowaniem nie będzie problemu.

KIA Rio

Doskonałym samochodem do miasta jest również KIA Rio. Jest odrobinę większa od Picanto, gdyż ma nieco ponad 4 metry długości. Zapewnia wysoki komfort jazdy, odpowiednie bezpieczeństwo oraz właściwą do jazdy miejskiej dynamikę. Silniki 1,0 T-GDi oraz 1,2 DPi pozwalają na swobodną jazdę po mieście, sprawne włączanie się do ruchu czy wykonywanie innych miejskich manewrów. Słowa uznania należą się tutaj m.in. układowi kierowniczemu o nieprzesadnie lekkiej pracy oraz świetnie pracującej skrzyni biegów.

KIA XCeed

Wśród aut polecanych do miasta znalazł się również crossover KIA XCeed. Łączy on w sobie zalety SUV-ów i aut kompaktowych. Oferuje obszerne wnętrze zarówno dla kierowcy jak i wszystkich pasażerów, a podwyższone nadwozie ułatwia im wsiadanie i wysiadanie. Ponadto jest ono nieocenione przy podjeżdżaniu pod wysokie krawężniki w centrach miast. KIA XCeed dostępna jest z silnikami 1,0 T-GDi, 1,5 T-GDi oraz 1,6 CRDi. Na uwagę zasługuje zwłaszcza ten ostatni, gdyż jest to najoszczędniejszy i najczystszy silnik wysokoprężny produkowany przez koncern KIA, aczkolwiek wszystkie jednostki napędowe można uznać za niskoemisyjne.

KIA Stonic

Modelem godnym polecenia do jazdy po mieście jest ponadto KIA Stonic. To miejski crossover o dwukolorowym nadwoziu, co fantastycznie się prezentuje na ulicach miast, a przede wszystkim przyciąga uwagę. Ale nie tylko świetnie wygląda, ale również bardzo dobrze się spisuje. Wysokie zawieszenie Kii Stonic zapewnia właściwą widoczność, pozwala na gładkie porównywanie nierówności i krawężników a także ułatwia wsiadanie i wysiadanie z auta. Wyposażona jest w silniki w niskoemisyjne silniki 1,0 T-GDi oraz 1,2 DPi, które doskonale się sprawdzają w jeździe po zakorkowanym mieście.

Przed dokonaniem wyboru idealnego samochodu do miasta, warto skorzystać z jazdy testowej. Taką możliwość oferuje Autoryzowany Dealer KIA Etrans na Śląsku, w Łaziskach Górnych.
 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.