Wiadomości z Bytomia

Sale weselne - część przygotowań do ślubu

  • Dodano: 2018-03-02 13:00, aktualizacja: 2018-03-02 14:44

Niezależnie, w jakim mieście chcesz wziąć ślub, musisz mieć na uwadze te same elementy składowe. Na początku musisz znaleźć trzy najważniejsze rzeczy: sale weselne Zakopane, księdza oraz zespół muzyczny/DJa. A to dopiero początek.

Gotowi do ślubu?

Jeżeli twoja dziewczyna powiedziała słynne „tak”, gdy przed nią uklęknąłeś – gratulacje, czeka was teraz żmudna droga do ołtarza. Oświadczyny można nazwać początkiem długiej i niekiedy wyboistej drogi do drugiego „tak”, a właściwie „biorę” i „przysięgam”. Jednak tu nie o słownictwo chodzi, a o wyzwania, jakie stoją przed Parą Młodą. A tych jest bez liku. Sale weselne, znalezienie zespołu, wybór kościoła, w jakim odbędzie się ceremonia. A to dopiero początek. Dalej jest jeszcze trudniej. Trzeba znaleźć obrączki, samochód, jaki was zawiezie do ślubu, poszukać dobrego fotografa, wybrać wzory zaproszeń, kupić suknię ślubną i najważniejsze – uzbierać na to wszystko pieniądze. Z wszystkim wam nie pomożemy, jednak udzielimy najważniejszych rad, jakimi kierować się przy oglądaniu ofert sal weselnych.

Sale weselne Zakopane – krok pierwszy i najważniejszy

Wybór sali weselnej i terminu to zdecydowanie najważniejsza decyzja, która determinuje wszystkie inne. To pod sale weselne szukamy najbliższego kościoła oraz zespołu, który ma wolny termin. Jednak zanim to nastąpi znajdźmy miejsce na nasze wesele. W każdym regionie Polski wybór sal weselnych jest dość szeroki. Polska centralna, Pomorze czy Lubelszczyzna – wszędzie tam są sale weselne. Dlatego w każdym z regionów zasady poszukiwań są podobne. Przede wszystkim musimy określić budżet jakim dysponujemy. Są pary, które nie mają problemów, by na całe wesele wydać 70, 80 czy 100 tysięcy. Niezależnie, ile ostatecznie chcemy wydać, sala pochłonie około 50% całego budżetu. Dlatego musi być ona dobrym i przemyślanym wyborem. Sale weselne różnią się od siebie chociażby oferowanym menu. Większość z nich stawia na tradycyjne polskie weselne jedzenie, jednak są i takie, w których możemy „zaszaleć”. Od nas zależy, czy wolimy by było tradycyjnie, czy z polotem. Oprócz różnego menu, są również różnice w ilości potraw. Niektóre sale weselne Zakopane nie zapewniają ciasta. O torcie nie wspominając. Decydując się na wybór jednej z nich musimy określić, czy chcemy sobie dokładać pracy w poszukiwaniu cukierni, czy zmieniamy lokal. Istotna jest również odległość od naszego miejsca zamieszkania. Jeżeli większość naszej rodziny jest z okolicy, naturalnym wyborem będzie sala, do której nie trzeba bardzo daleko dojechać. W przeciwnym razie możemy się rozczarować, gdy gros gości odrzuci nasze zaproszenie na ślub i wesele.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.