Wiadomości z Bytomia

Prześcieradła - czy to ważny element na łóżku?

  • Dodano: 2023-03-03 21:15

Prześcieradła to ważny atrybut na łóżku. Przede wszystkim służą  jako funkcja higieniczna, czyli stanowią podstawową ochronę materaca. Poza tym prześcieradła dają  wygodę snu oraz są estetyczne. Przeczytaj ten artykuł, z którego dowiesz się więcej na ten temat. 

Tradycyjne prześcieradła - jakie wybrać? 

Tego typu prześcieradło do niedawna było najpopularniejsze i spotkać można je było w każdym domu. Jego sporą zaletą jest to, że zajmuje niewiele miejsca podczas przechowywania. W przypadku takich prześcieradeł ich założenie jest schludne oraz proste. Można je z łatwością schować w szafie. Dostępne są one w różnych kolorach oraz wzorach. 

Jednak takie prześcieradła coraz częściej zostają zastąpione modelami z gumką. Takie prześcieradła są niezwykle wygodne w użytkowaniu, łatwo zakłada się je na materac i mamy pewność, że zostaną na swoim miejscu. Ich zaletą jest to, że nie rolują się, nawet gdy przewracamy się z boku na bok nocą. Prześcieradła z gumką również dobrze się prezentują. Wybór pomiędzy tymi typami prześcieradeł pozostaje kwestią indywidualną, najlepiej wybrać takie, które odpowiada naszym preferencjom. 

Prześcieradło bawełniane - czy to dobry wybór?

Podczas zakupu prześcieradeł, warto sprawdzić ich skład. Na pewno warto postawić na materiały, które są przewiewne oraz naturalne. Powinny także być miłe i przyjemne w dotyku. Do takich można zaliczyć prześcieradła bawełniane. 

Materiały wykonane z bawełny to również satyna bawełniana, perkal, jersay oraz flanela. Nieco różni je wygląd, lecz łączy to, że pozwalają skórze oddychać. Czasem można zauważyć, że ich skład został wzbogacony o różne dodatki, które nadają im elastyczności oraz wytrzymałości. 

Prześcieradła dostępne w sklepach to także te ze sztucznych włókien, czyli na przykład poliestru. Mogą to być modele, które zawierają domieszkę bądź większą część poliestru. Ten materiał jest wyjątkowo odporny na kurczenie i na rozciąganie. Gdy pojawią się na nim plamy, to nie wnikają one głęboko w strukturę. Nie warto wybierać takich prześcieradeł, jeśli zależy nam na przepuszczalności powietrza. 

Jak dopasować prześcieradło do pościeli?   

Warto zadbać, by cały zestaw prezentował się estetycznie i harmonijnie. Chodzi tutaj o wzornictwo, kolorystykę oraz tkaninę. Efekt może okazać się niezadowalający, jeśli połączymy odmienne style. Najlepiej jest postawić na prześcieradła jednokolorowe. Wtedy bez problemu można je dopasować. Najbardziej uniwersalne to te, które mają spokojne barwy. Pasują one do praktycznie wszystkich wystrojów. Na stronie https://www.lozkoholicy.pl/pol_m_Salon-i-Sypialnia_Przescieradla-1579.html dostępne jest wiele dobrej jakości prześcieradeł.     

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.