Wiadomości z Bytomia

Pomysły na prezent dla osoby wierzącej

  • Dodano: 2023-06-26 13:15

Prezent o charakterze religijnym będzie odpowiednim rozwiązaniem dla osoby wierzącej, która pragnie pogłębiać swoje duchowe życie. Podarowanie takiego upominku może upamiętnić ważne wydarzenie, takie jak przyjęcia sakramentu czy zawarcie związku małżeńskiego, a także rozpoczęcie nowego etapu w życiu. Podarunek dobrany specjalnie z myślą o danej osobie z pewnością przypadnie jej do gustu – i dzięki temu radośni będziemy zarówno my, jak i ona. W tym artykule przedstawiamy pomysły na prezent dla osoby wierzącej.

Biżuteria religijna

Niezależnie od wieku czy płci obdarowywanej osoby, biżuteria religijna może okazać się doskonałym wyborem. Taki upominek będzie odpowiedni nawet dla osób rozpoczynających swoją podróż po ścieżce wiary. Sprawdza się on na wiele rozmaitych okazji – jest uniwersalny i wręcz ponadczasowy!

Zawieszka z krzyżem

Krzyż stanowi symbol niebywale ważny w życiu każdego wiernego – sprawia to, że zawieszka z krzyżem będzie odpowiednim prezentem. Podarunek z krzyżem będzie przypominał danej osobie o nieograniczonej miłości Zbawiciela skierowanej do ludzi oraz odzwierciedlał to, jak istotna jest w jej codziennym życiu wiara. Starannie wykonana zawieszka, z uwagi na swoją wytrzymałość, będzie towarzyszyła obdarowywanej osobie na co dzień przez długi czas.

Religijne bransoletki modułowe

Na przestrzeni ostatnich lat coraz większą popularnością zaczęły cieszyć się religijne bransoletki modułowe – absolutnie nie możemy się temu dziwić, gdyż stanowią one niebanalny prezent dla osoby wierzącej. Ten rodzaj biżuterii umożliwia samodzielne dobieranie zawieszek, aby stworzyć dowolną kompozycję – wszystko umieszcza się na bazie z elementami gwintowania, na których znajdują stopery zabezpieczające zawieszki przed przemieszczaniem się. Wspomniane zawieszki to charmsy i mogą prezentować różne malunki. Dla osoby wierzącej zdecydowanie polecamy charmsy ukazujące wizerunek Madonny z Dzieciątkiem, Zbawiciela czy świętych.

Odkryj sklep internetowy z artykułami religijnymi oraz sakralną sztuką https://www.holyart.pl/ - znajdziesz w nim wyjątkowe prezenty dla osoby wierzącej! Pozwolą one obdarowanej osobie podkreślić istotę wiary w jej życiu.

Pierścionek z motywem religijnym

Naszą kolejną propozycją na jest pierścionek z religijnym motywem. Taki upominek może przedstawiać wizerunek świętego bądź posiadać wygrawerowane słowa modlitwy. Chociaż niepozorny, taki prezent jest wyrazem wiary i może towarzyszyć obdarowanej osobie codziennie.

Różaniec

Jako że istotnym elementem życia wiernych jest kontemplacja nad życiem Zbawiciela i Najświętszej Maryi Panny, upominkiem dla osoby wierzącej może być różaniec. Może on przybierać różnorodne formy – oprócz naszyjnika, możemy wybrać bransoletkę czy różaniec jako pierścionek. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom i małej wadze, obdarowana osoba może oddać się modlitwie przy jego wsparciu w dowolnym miejscu oraz czasie. Na szczególne wyróżnienie zasługują ręcznie wykonywane różańce tworzone z drewna z Medziugorie!

Obrazy religijne

Prezent dla osoby wierzącej może również uwzględniać sztukę – obrazy religijne przypadną do gustu każdemu wiernemu, a w szczególności miłośnikom sztuki. Wizerunki świętych będą zachęcać obdarowaną osobę do rozmyślań nad swoim duchowym życiem oraz inspirować je do postępowania zgodnego ze słowem Bożym. W zależności od okazji, możemy postawić na ikony sakralne, obrazy z Duchem Świętym pod postacią Gołębicy czy plakaty religijne z cytatami.

Religijna figurka

Figurki z motywem religijnym również mogą przypominać o istocie codziennych rozmyślań nad miłosierdziem Najświętszej Maryi Panny, poświęceniem Jezusa Chrystusa lub cnotliwym życiem świętych. Figurki mogą ukazywać nie tylko wizerunek Matki Bożej, ale również niebiańskie istoty niosące chwałę Boga i otaczające opieką ludzi – anioły.

Książki o religijnej tematyce

Nasze pomysły na prezent dla osoby wierzącej uwzględniają również literaturę: książki o religijnej tematyce. Mogą one dotyczyć objawień maryjnych, wskazywać interpretacje Biblii czy przedstawiać wydarzenia z życia świętych. Jako upominek dla osoby wierzącej warto również rozważyć Pismo Święte ze specjalną dedykacją, wyróżniające się skórzaną oprawą.

Doskonale rozumiemy, że wybór upominku stanowi niemałe wyzwanie. Mamy nadzieję, że wśród naszych propozycji odnajdziecie coś, co zachwyci obdarowaną przez Was osobę!

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Komentarze (1)    dodaj »

  • Halina

    Moja bratanica dostała ode mnie na bierzmowanie bukiet kwiatów z poczty kwiatowej i złoty medalik z matką boską. Taki delikatny i nierzucający się w oczy mocno.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.