Wiadomości z Bytomia

Oryginalna atrakcja turystyczna w okolicach Szklarskiej Poręby. Co kryje Przesieka?

  • Dodano: 2022-01-11 08:45, aktualizacja: 2022-01-12 08:26

Karkonosze to pasmo górskie, które zapewnia niezwykłą panoramę i wspaniały kontakt z naturą. Praktycznie co weekend przyjeżdża tam ogrom ludzi nie tylko z okolic, ale i z całej Polski. Nic dziwnego; w końcu wszyscy chwalą sobie czy to Śnieżkę czy to położone nieco dalej Śnieżne Kotły, będące wspaniałym pomnikiem natury. Jednak każdy ma tego świadomość. Przy którejś wizycie warto odwiedzić również nieco inne, niecodzienne lokacje, jakie zaskoczą swoim niepowtarzalnym klimatem. Jesteś w okolicach Szklarskiej Poręby i szukasz nowego, oryginalnego miejsca? Poniżej dowiesz się, gdzie znaleźć połączenie południowych krajobrazów z kulturą azjatycką.

Serce Dalekiego Wschodu w pobliżu Karkonoszy. Odwiedź Przesiekę!

Poszukujesz oryginalnej przestrzeni? Musisz więc wiedzieć, że u podnóża karkonoskiego pasma gór znaleźć można jedyne w swoim rodzaju połączenie typowo polskiego, górskiego krajobrazu z wyjątkową kulturą Dalekiego Wschodu. Ogród Japoński Siruwia charakteryzuje się właśnie tym niecodziennym mariażem. Prowadzony jest przez Małą Japonię, czyli firmę, której nazwa naprawdę uzupełnia się z tym, co oferuje. W ogrodzie znajdziesz niespotykaną roślinność w najpiękniejszych barwach. Ten orientalny teren zieleni obfituje w liczne strumyki, wodospady i wiele innych. To wszystko jest zaaranżowane z dbałością o harmonijną kompozycję, co stanowi fundament feng shui. Dla koneserów sztuki ogrodowej czeka tam unikalna kolekcja drzewek bonsai – niektóre z nich liczą ponad 100 lat. 

Mała Japonia to nie tylko ogród u podnóża pięknych gór

To nie tylko najwyżej położony ogród japoński w Polsce. Zauroczeni kulturą i historią Kraju Kwitnącej Wiśni twórcy tego miejsca stworzyli również muzeum, w którym odwiedzający mogą podziwiać największą w Polsce kolekcję zbroi japońskiej. Warto dodać, że nawet najbardziej wymagający goście, czyli najmłodsi członkowie rodziny, znajdą tam coś dla siebie. Nowoczesny park rozrywki, czyli gigantyczna, biała piaskownica, na której terenie są liczne, poskręcane zjeżdżalnie tunelowe i sznurowe drabinki. Dzieci ceniące sobie małe szaleństwa na świeżym powietrzu, na pewno będą usatysfakcjonowane. To świetny pomysł na relaks po zwiedzaniu. Jeśli szukasz ciekawych koncepcji na ciekawą aktywność w okolicach Szklarskiej Poręby, to jest to niewątpliwie godne polecenia miejsce. Pod tym linkiem www.malajaponia.pl/atrakcje-turystyczne/szklarska-poreba/  dowiesz się więcej oraz znajdziesz kilka innych, równie udanych pomysłów na organizację czasu. Nie czekaj, zaplanuj swój czas już teraz i poznaj jedyne w swoim rodzaju ujęcie Dalekiego Wschodu w polskim anturażu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.