Wiadomości z Bytomia

Opieka Osób Starszych w Niemczech. Jak wygląda pierwszy wyjazd?

  • Dodano: 2022-06-23 15:30

Zapotrzebowanie na Opiekunki Osób Starszych na niemieckim rynku stale wzrasta. Z tego względu coraz więcej osób decyduje się na wyjazd za granicę. Praca w opiece w Niemczech to nie tylko nowe wyzwania zawodowe, ale również realna możliwość uzyskania wysokiego wynagrodzenia. Jednak dla nowych Opiekunek pierwszy wyjazd jest najczęściej stresującą sytuacją, dlatego oprócz podjęcia współpracy z legalną, zaufaną agencją, dobrze jest dowiedzieć się więcej o typowej realizacji pierwszego zlecenia. Czego możesz spodziewać się wyjeżdżając po raz pierwszy do pracy w opiece w Niemczech?

Przed wyjazdem każda osoba decydująca się na opiekę nad Seniorem przechodzi proces rekrutacyjny. To właśnie dzięki niemu przyszły pracodawca będzie w stanie znaleźć ofertę dostosowaną do Twoich kompetencji, ale również potrzeb i oczekiwań. Nie obawiaj się tego procesu. Rekruter to osoba, która ma za zadanie nie tylko sprawdzić Twoje umiejętności, ale również podpowiedzieć w jaki sposób możesz je udoskonalić. Najczęstszym powodem stresu wśród przyszłych Opiekunek są kompetencje językowe, jednak profesjonalne agencje opiekuńcze często oferują darmowe pomoce dydaktyczne do nauki niemieckiego. Po przejściu procesu rekrutacji i dopełnieniu wszelkich potrzebnych formalności, takich jak: ustalenie obowiązków Opiekunki Osoby Starszej, akceptacja zlecenia, czy podpisanie umowy, nadchodzi czas na pierwszy wyjazd do pracy w Niemczech. Na miejscu głównym zadaniem Opiekunki jest zajmowanie się Podopiecznym. W zależności od potrzeb rodziny do obowiązków Opiekunki może należeć również: robienie zakupów, gotowanie, czy prowadzenie gospodarstwa domowego Seniora.

Rozpoczęcie pierwszego zlecenia będzie dużo łatwiejsze, jeśli zdecydujemy się podjąć współpracę z zaufaną, rzetelną agencją. Jednym z liderów na rynku opiekuńczym jest firma Veritas Opieka, która zajmuje się kompleksową organizacją wyjazdów polskich Opiekunek Osób Starszych do Niemiec. Agencja proponuje wyłącznie legalne zlecenia, wysokie wynagrodzenia, ale przede wszystkim zajmuje się wypełnieniem wszelkich formalności. Świeżo upieczona Opiekunka po podpisaniu umowy zajmuje się już wyłącznie spakowaniem i dotarciem na miejsce przejazdu, który (w obie strony) zorganizowany jest przez firmę. Jeśli operujesz językiem niemieckim w stopniu komunikatywnym i posiadasz już jakieś, niekoniecznie profesjonalne, doświadczenie w opiece nad seniorami możesz aplikować poprzez formularz na stronie. Sprawdź najnowsze oferty proponowane przez firmę Veritas Opieka: https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/ 


 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.