Wiadomości z Bytomia

Odbojniki coraz chętnie montowane na polskich parkingach

  • Dodano: 2022-08-02 10:00

Z reguły prywatne miejsce parkingowe jest oznaczone za pomocą oznaczeń poziomych namalowanych na jezdni. W praktyce najlepiej, gdy dodatkowo miejsce jest zaznaczone odbojnikiem parkingowym. Co ciekawe odbojniki mają szersze zastosowanie i możemy je spotkać również poza parkingami. W niniejszym artykule przedstawiamy w jakich miejscach tego typu oznaczenie jest stosowane.

Gdzie stosuje się odbojniki parkingowe?

Parkingi

Odbojniki parkingowe są szczególnie znane z tego, że są wykorzystywane jako sposób na wydzielenie miejsc parkingowych. Niestety zdarza się, że kierowcy nie respektują wydzielonych pasami miejsc parkingowych. Stając w niedbały sposób zajmują sąsiednie miejsca, zabierając cenną przestrzeń dla innych kierowców. Odbojniki parkingowe pozwalają na wyznaczenie miejsca dla innych aut i uniemożliwiają postawienie auta w złym miejscu. 

Odboje parkingowe są stosowane również jako blokada dla aut - wskazują miejsca, w których nie można stawiać auta. Najczęściej montuje się je np. przy przejściu dla pieszych lub wyjściu awaryjnym. 

Hale produkcyjne i magazynowe

Hale produkcyjne oraz powierzchnie magazynowe również używają odbojników parkingowych. Pomagają one wyznaczyć pasy ruchu dla wózków widłowych. Pas namalowany na podłożu nie zawsze jest widoczny, dlatego odbojniki są powszechnie wykorzystywane. Dzięki umiejętnemu oznaczeniu kierowca wózka widłowego wie w jakim kierunku może się poruszać i której linii nie wolno przekraczać. To łatwe oddzielenie strefy dla wózków widłowych od strefy dla pracowników przemieszczających się pieszo. Tego typu oznaczenia zapewniają bezpieczeństwo i ułatwiają poruszanie się po halach produkcyjnych i magazynowych. 

Oznaczenie krawężników

Odbojniki parkingowe są bardzo pomocne, kiedy miejsca parkingowe są zakończone wysokimi krawężnikami. Nie zawsze łatwo dostrzec miejsce, w którym zaczyna się krawężnik. Przez to kierowcy narażeni są na uszkodzenie samochodu. Odbojniki parkingowe są montowane tuż przed krawężnikiem, by kierowca wiedział, kiedy się zatrzymać by nie uszkodzić błotnika. 

Czym charakteryzują się odbojniki parkingowe?

Odbojniki parkingowe są wykonywane z bardzo wytrzymałej gumy. Posiadają one również odblaskowe pasy po obu stronach. W efekcie są widoczne, nawet kiedy parking jest słabo oświetlony. Odblaskowy pas odbija światło reflektorów aut, dzięki czemu można je łatwo zobaczyć.  Dodatkowo są zakończone tak, by nie uszkodzić opon, nawet przy przypadkowym wjechaniu w odbojnik. Najczęściej mają około 105 mm wysokości, co bardzo ułatwia zatrzymanie pojazdu. Przy niskiej prędkości auto lekko i bezpiecznie odbija się od odbojnika.

Gdzie można kupić odbojniki parkingowe?

Odbojniki parkingowe można zamówić na stronie: dla-przemyslu.pl. Wśród szerokiego asortymentu jaki jest dostępny w tym sklepie internetowym dla-przemyslu.pl można znaleźć odbojniki w różnych rozmiarach i w różnych kształtach. Wiele z nich można zamontować samemu, dzięki czemu jest to dobre rozwiązanie również dla klientów indywidualnych, którzy chcą oznaczyć swoje prywatne miejsce parkingowe.  

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.