Wiadomości z Bytomia

Odbojnice PCV - co warto o nich wiedzieć?

  • Dodano: 2020-06-02 11:15

Tworzywo sztuczne jest bardzo ważnym elementem w wielu dziedzinach naszego życia. Często nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego, jakie funkcje pełni PCV w danym miejscu. Jakie elementy są z niego wytwarzane?

 

PCV – co warto o nim wiedzieć?

Polichlorek winylu to tworzywo sztuczne, które jest znane człowieku od wielu lat. Jego początki sięgają XIX wieku. Na szeroką skalę zaczęto stosować je podczas pierwszej wojny światowej. PCV pełniło wówczas rolę zamiennika kauczuku. Dziś surowiec ten jest produkowany na całym świecie. Także w Polsce znajdziemy firmy trudniące się produkcją wyrobów z polichlorku winylu. Jego rozmaite właściwości sprawiają bowiem, że znajduje szerokie zastosowanie w życiu codziennym. Polimer ten jest bowiem odporny na warunki atmosferyczne, korozję oraz inne czynniki chemiczne. Do produkcji stosuje się zarówno wersję miękką, jak i twardą tego tworzywa. Ważną cechą jest także plastyczność oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne. Dlatego sprawdzi się zarówno do produkcji węża ogrodowego, jak i uszczelki do silnika.

Odbojnice i inne elementy z PCV – jak wykorzystuje się ten polimer?

Polichlorek winylu to surowiec, który znalazł szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Jednym z nich są odbojnice PCV. To elementy stosowane w szkutnictwie. Wzmacniają bowiem kadłub łodzi i chronią go przed uszkodzeniami, np. w trakcie cumowania do portu. Odbojnice są również stosowane na parkingach. Chronią wówczas poszczególne elementy przed uszkodzeniem. W pobliżu szkół natomiast oddzielają chodnik od ruchliwej szosy, dzięki czemu ograniczają ryzyko wtargnięcia na jezdnię. Odbojnice to nie jedyne produkty wytwarzane z PCV. Więcej elementów znajdziesz w tym miejscu http://www.firmaskowronski.pl/100/profile-meblowe. W polskich fabrykach powstają także takie elementy jak profile meblowe, noski schodowe, szczeble do ławek, czy uszczelki do bram garażowych. Do każdego z tych produktów wykorzystano określone właściwości PCV. Dlatego właśnie udało się uzyskać element o wysokiej jakości i wytrzymałości.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.